Herkules Truskolasy ogólnopolskim laureatem – Gazeta Kłobucka
Truskolasy, Uniejów

Herkules Truskolasy ogólnopolskim laureatem

ULKS Herkules Truskolasy z wyróżnieniem. Na zdjęciu (od lewej): prezes klubu Stanisław Wrzesiński, wiceprzewodniczący RG KZ LZS Marek Mazur, członek Rady Wojewódzkiej Śląskiego Zrzeszenia LZS Stanisław Sączek i prezes PZ LKZS w Kłobucku Grzegorz Garbaciak.
©Stanisław Wrzesiński
Herkules Truskolasy ogólnopolskim laureatem

SPORT SZKOLNY. Przyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Herkules”, działający od 1999 roku przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach, został ogólnopolskim laureatem konkursu organizowanego przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie pt. „Promowanie i upowszechnianie aktywności zycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów pod nazwą «100 lat Niepodległości na sportowo realizowanych w środowisku wiejskim»”

Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu, połączone ze sportową galą, podczas której podsumowano, a także nagrodzono pamiątkowymi pucharami najlepsze w 2019 roku kluby i wojewódzkie organizacje oraz rozstrzygnięto plebiscyt na 10 najlepszych sportowców i 5 trenerów zrzeszenia LZS, odbyło się w dniach 7-9 grudnia w Uniejowie (woj. łódzkie). Do konkursu zgłoszono 49 projektów, które najpierw weryfikowały komisje wojewódzkie, a na etapie krajowym (16 najlepszych wojewódzkich projektów) zajmowała się tym Krajowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem wiceprzewodniczącego RG KZ LZS Marka Mazura z udziałem przedstawicielki Ministerstwa Sportu i Turystyki (który konkurs dofinansował oraz objął nad nim patronat), Bożeny Potentas. Pamiątkowy drewniany grawerton za zajęcie IX miejsca w ogólnopolskim konkursie odebrał w Uniejowie prezes ULKS Herkules Truskolasy wraz z delegacją Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach, którą tworzyli członek Rady Wojewódzkiej Stanisław Sączek, prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku Grzegorz Garbaciak oraz Dariusz Jankowski i Karol Żerdziński.

ULKS Herkules Truskolasy do ogólnopolskiego konkursu zgłosił XXXIX Gminne Biegi Przełajowe „Przed używkami uciekaj na własnych nogach” (z biegami integracyjnymi, w których uczestniczyły osoby niepełnosprawne z warsztatów terapii zajęciowej w Hutce oraz uczniowie z młodzieżowych ośrodków wychowawczych w Krzepicach-Kukowie i Julianpolu), które połączone były ze Szkolnym Dniem Sportu oraz wchodziły w skład II Dni Gminy Wręczyca Wielka. (Sas)

Laureaci ogólnopolskiego konkursu Zrzeszenia LZS:

1. LKS Orkan Ostrzeszów (woj. wielkopolskie)
2. LKS Lubusz Słubice (woj. lubuskie)
3-4. Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej (woj. łódzkie) LUKS Bałtyk Dziwnów (woj. zachodniopomorskie)
5. LUKS GOKSiT Suchowola (woj. podlaskie)
6. LKS Orkan Radocza (woj. małopolskie)
7. UKS przy I LO w Legnicy (woj. dolnośląskie)
8. UKS Olimpik Lubichowo (woj. pomorskie)
9. ULKS Herkules Truskolasy (woj. śląskie)
10. LUKS Borkowo Kościelne (woj. mazowieckie)
11. MLKS Tucholanka Tuchola (woj. kujawsko-pomorskie)
12. LUKS Zryw Miłocin (woj. lubelskie)
13. SKF LZS Tor Dobrzeń Wielki (woj. opolskie)
14. LUKS Chrobry przy ZSCKR w Chrobrzu (woj. świętokrzyskie)
15. UKS Feniks Hucina (woj. podkarpackie)
16. Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Truskolasy, Uniejów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Truskolasy, Uniejów