Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Pomału wyjaśnia się sprawa Zorganizowanej Grupy Targowej z Kłobucka. Wyjaśnia się o tyle, że grupa wcześniej działała w ukryciu, a teraz już na legalu. Jeden członek grupy to nawet oficjalnie odwiedził pana Jacka Krakowiana, aby mu wręczyć podziękowania za wieloletnią współprace i krycie grupy. Pan Jacek nie przyjął podziękowań, ale dziękującego już przyjął. Poczęstował nawet ciastkami i gorzką herbatą. Panowie się umówili, że jak jeszcze kiedyś będzie coś można na targu zorganizować, to oni to chętnie zorganizują.


W Przystajni podatki pójdą w górę. Miały pójść w dół, ale jak pójdą w górę, to ma być dla całej gminy lepiej. W przypadku gdyby szły w dół, to w gminie się miała jakość życia bardzo pogorszyć. Mieszkańców podobno nie stać na to, aby płacić więcej, ale wójt ma taki pomysł, żeby każdemu mieszkańcowi, który zadeklaruje, że będzie uczciwie podatki wyższe płacił, dać 500 plus, co ma zrekompensować utratę finansową.


We Wręczycy radni, którzy są blisko paśnika i podnieśli sobie diety, chcą diety zwrócić. Mają jednak kilka warunków, na jakich chcą tego dokonać. Przewodniczący rady, w zamian za utratę korzyści majątkowej, czyli oddanie diety, chce dostać jakieś działki do odrolnienia. Najlepiej w Kalei, a jak się nie da tam, to weźmie gdziekolwiek indziej. Pozostali radni w zamian za oddanie diet chcą ich podwyższenia w kolejnej kadencji do 4,5 tysiąca. Jak wejdziemy do tego czasu do strefy euro, to chcą w euro. Ale też 4,5 tysiąca. Sprawa ma stanąć na najbliższej sesji.


Radny Tokarz udzielił ostatnio wywiadu telewizji internetowej. Do tej pory jesteśmy w szoku.


W tym roku w Kłobucku ponownie odbył się charytatywny koncert Reggae jak Malina. W tym roku również było ciasto, ale lokalny telewizyjny pan Zbyszek nie znalazł ciasta nigdzie indziej niż na talerzach. Szukał normalnie cały wieczór pod MOK-iem i nic! Była nawet taka sytuacja, że przeciwnicy koncertu porozrzucali trochę ciasta pod MOK-iem po koncercie, ale zanim pan Zbyszek na to ciasto natrafił, to ptaki zeżarły. Wiec w tym roku koncert taki sobie, bo bez afery.


W Popowie wójt chce zbudować most na Liswarcie. Most już kiedyś był, ale zgnił. Teraz ma być nowy most, bo mieszkańcy bez niego dokładają do drogi do centrum z pięć kilometrów. Mają dosyć i żądają od wójta radykalnych kroków. Wójt kroki podjął i na wiosnę tak zmieni bieg rzeki, aby most był jak najkrótszy, a co za tym idzie jak najtańszy. Czekamy na efekty.


W Kłobucku otwarto lodowisku. Szału nie było, bo to to samo lodowisko co w latach poprzednich, a mieszkańcy spodziewali się w nowym roku nowego lodowiska. Władze miasta zapowiadają, że w tych okolicznościach w przyszłym roku nie będzie lodowiska, a będzie dopiero za dwa lata, aby mieszkańcy trochę zapomnieli o otwarciach i aby ich to bardziej ucieszyło.

Napisał Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. W Pankach to się cieszą, że ci od wójta Praskiego już się nie cieszą. My się za to bardzo cieszymy, że za chwilę są święta, a w święta to chcemy, aby się wszyscy cieszyli. Ci w Pankach również. Wesołych świąt!

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

2 komentarze

2 Komentarze

  1. ciemnogród

    28 grudnia 2018 at 18:12

    Już na sam widok Pana Radnego Tokarza , wielu doznaje szoku, a szok ten jest długotrwały i prawdopodobnie minie dopiero po następnych wyborach, ale już bez szokującego Radnego.

  2. Janusz Cukier

    27 grudnia 2018 at 12:02

    I znowu brak humoru o gminie Lipie? Wszyscy tacy poważni i podejmują tylko rozsądne decyzje? Czy nie drażni się ręki która karmi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka16 maja 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka1 maja 2019
rfd

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka25 kwietnia 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka11 kwietnia 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka3 kwietnia 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 marca 2019