Gry i datki na WOŚP – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Gry i datki na WOŚP

Gry i datki na WOŚP

Gralnia 3 – czyli trzecie już Kłobuckie Planszogranie, podczas którego można wkroczyć w świat nowoczesnych, inteligentnych gier planszowych – połączona będzie ze zbiórką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się więc w dniu jej wielkiego finału – w niedzielę 13 stycznia między 13.00 a 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury we Kłobucku

– Oczywiście tak jak w poprzednich Gralniach i teraz wstęp na nasz festiwal gier planszowych będzie bezpłatny. Nadal będzie można korzystać z udostępnionych gier i wszelkich porad zupełnie za darmo. Różnica będzie polegać tylko na tym, że podczas trwania naszej imprezy będziemy zbierać datki do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście wysokość datków i ich złożenie, jak to w WOŚP, są dowolne i dobrowolne – mówi Marek Hoinkis, organizator Gralni i popularyzator współczesnych gier planszowych w Kłobucku.

Nie musimy już chyba szeroko się rozpisywać o tym, że współczesne gry planszowe znacznie się różnią od tych dawnych. W tamtych niemal wszystko zależało od rzutu kostką. W tych dzisiejszych – trzeba myśleć i przy pomocy własnego intelektu dochodzić do zwycięstwa. Ślepy los odgrywa tu rolę znacznie mniejszą lub zgoła żadną. Atrakcyjność gier planszowych to także wynik rozwoju naszych możliwości. Dziś granie kojarzy się z komputerem. Gry planszowe musiały więc pójść w kierunku jak najbardziej wciągajacej i pasjonującej rozgrywki, by nadal z powodzeniem budzić zainteresowanie. I udaje im się to – o ile oczywiście zdecydujemy się choć raz spróbować wrócić na chwilę do tej formy rozrywki. Rozrywki, dodajmy, bardzo pożytecznej. Bo trening szarych komórek podczas gry jest oczywisty, a korzyść z tego tytułu – przydatna dosłownie w każdym wieku.

Zapraszamy więc na Gralnię 3 w niedzielę finału WOŚP. Tym razem będzie można nie tylko poznać z bliska atrakcyjne gry planszowe, spróbować – jeśli się zechce – własnych sił w rozgrywce, ale i wrzucić swój datek do puszki WOŚP. (jar)

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ!

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

3e2

Piotr świetnie zna historię i biologię

Jarosław Jędrysiak24 marca 2019
ksiaze

Spektakl „Mały Książę” – już jutro w MOK Kłobuck!

Ewa Chojnacka23 marca 2019
K - Kto zrobił najlepszy 2

Kto zrobił najlepszy deser?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dzienkobiet

Święto kobiet w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
matematyk

Karol matematyk

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
kłobuck

Prezydent Duda pomoże obwodnicy?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019