Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Zaczynamy dzisiaj od zorganizowanej grupy zawodowej, potocznie zwanej nauczycielami. Grupa żąda podwyżek. Zapytani, na co im tyle pieniędzy, skoro tyle już dostają, odpowiadają, że nic nam do tego. Od najbliższych dni nauczyciele mają się nagle rozchorować. To pierwsza w historii taka sytuacja, że się wszyscy pochorują na nową odmianę choroby zwaną „jestem zdrowa, ale chora”. Wszystko spoko, służba zdrowia też ma leczyć, a jest chora, więc i nauczycielom można


W Krzepicach w strefie ekonomicznej wciąż pusto. Ostatnio w święta burmistrz i rada zdecydowali, że coś zrobią, aby w święta chociaż nie było pusto. Zdecydowali, że w strefie pojawi się Święty Mikołaj z saniami i dwa renifery. Miały być trzy renifery, ale jednemu to było wstyd, że w strefie jest pusto, i tuż przed wyjazdem odmówił udziału. Mikołaj stał w strefie do Nowego Roku, ale nie był oświetlony, ponieważ w strefie nie ma jeszcze prądu, więc nikt go nie widział. Ale na bank był.


Radny z PSL-u z kłobuckiej rady, czyli Bartek Saran, ostatnio zapytał na sesji o ścieżki rowerowe. W ogóle czy są, gdzie są, a jeśli są, a on o nich nie wie, to aby mu burmistrz wskazał, gdzie one są. Burmistrz Zakrzewski wydawał się zaskoczony pytaniem i panowie się umówili, że jak śnieg zniknie, to pojadą razem pojeździć tymi ścieżkami. Radny wstępnie nie wyraził zgody.


Lecimy do powiatu. A w powiecie żyją jakby w innym świecie. Dali sobie sami podwyżki. Nikogo n i e pytali, bo nie musieli. Cała rada sobie podniosła diety. Zapytaliśmy starostę o argumentację dla podwyżki dla radnych. Uargumentował bardzo logicznie – że idzie drogą wytyczoną przez radnego Prubanta z Wręczycy i chce, aby i powiatowym radnym żyło się lepiej, lżej i jakby w poczuciu spełnienia. Wicestarościna Zdzisława Kall też skomentowała, ale że nie ustalili wersji ze starostą, to nam powiedziała, że jak dają, to się bierze. No to znowu Wręczyca górą!


Miedźno teraz. Mieszkańcy skarżą się, że muszą chodzić w egipskich ciemnościach. Wcześniej również były ciemności, ale tamte były nasze polskie, ale teraz to są egipskie. Dokładnie t o c h o d z i o ulicę Golczewską. Wójt odpiera zarzuty, że to niby jego wina, i mówi, że za ciemność to jest głównie odpowiedzialny kołowy ruch ziemi wokół słońca. Ale zrobi wszystko, żeby jakoś ruch Ziemi lub Słońca wstrzymać zimą. Czekamy więc na ruchy wójta w tej sprawie.

Napisał Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej. W święta spoko. W Sylwestra też spoko. Po wolnym złożyliśmy pismo do pana Jacka Krakowiana o wynajęcie połowy terenu targowiska w Kłobucku. Chcemy tam na stałe postawić cyrk. Czekamy na odpowiedź.

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

asdf

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka14 marca 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka7 marca 2019
satt

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka20 lutego 2019
rt

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka14 lutego 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka6 lutego 2019
satyra

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka30 stycznia 2019