Prezydent Duda we wtorek w Kłobucku! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Prezydent Duda we wtorek w Kłobucku!

ARCHIWUM.
Prezydent Duda we wtorek w Kłobucku!

WYDARZENIE. W końcu dojdzie do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w naszym powiecie. W najbliższy wtorek późnym popołudniem będzie też możliwe jego spotkanie z mieszkańcami!

Trwa jeszcze ustalanie szczegółów dotyczących wizyty głowy państwa w Kłobucku i powiecie kłobuckim. Przedstawiciele naszych władz konsultują się w tej sprawie z Kancelarią Prezydenta RP i z odpowiednimi służbami. Ale główne informacje są już z grubsza znane.

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Kłobucka we wtorek 15 stycznia. W godzinach popołudniowych – jeśli wstępne ustalenia zostaną w najbliższych dniach potwierdzone, to około godziny 18.00 – odbędzie się około godzinne spotkanie głowy państwa z mieszkańcami miasta i powiatu, na które będzie mógł przyjść każdy zainteresowany. Dokładne miejsce spotkania jest jeszcze konsultowane, przy czym wszystko wskazuje, że będzie to w obrębie miasta Kłobucka.

– Zaproponujemy Kancelarii Prezydenta RP, z którą się w sprawie wizyty konsultujemy, cztery możliwe lokalizacje tego spotkania z mieszkańcami. Być może będzie to sala w szkole na Zagórzu albo sala w byłym gimnazjum. Ale dziś nie ma jeszcze ostatecznej decyzji – mówi nam w środę starosta Henryk Kiepura.

Podobnie ustala się jeszcze program wizyty pana prezydenta. Ze strony powiatu jest sugestia odwiedzenia pomnika bitwy pod Mokrą oraz Muzeum 303 w gminie Lipie – ale czy na te propozycje przystanie Kancelaria Prezydenta RP, tego jeszcze nie ustalono. Poza spotkaniem z mieszkańcami możliwe jest też odbycie krótkiego, kilkunastominutowego spotkania z tutejszymi samorządowcami.

O wizycie prezydenta na naszym terenie słyszało się już dawniej, ale nigdy sprawa ta nie wyszła poza fazę koncepcji. Jak to się stało, że prezydent Andrzej Duda w końcu przyjedzie do naszego powiatu? Już w połowie grudnia starosta Henryk Kiepura miał możliwość rozmawiać z wojewodą śląskim o wizycie prezydenta Polski w województwie śląskim. Jak nam mówi, zgłosił wtedy chęć goszczenia go także na terenie naszego powiatu. Po skonsultowaniu tej propozycji z Kancelarią Prezydenta RP nastąpiło formalne zaproszenie głowy państwa. We wtorek w starostwie odebrano potwierdzenie, iż prezydent do nas przyjedzie. I że stanie się to 15 stycznia. Przygotowania wizyty toczą się intensywnie właśnie od tej pory.

10 komentarzy

10 Komentarze

 1. SOP

  13 stycznia 2019 at 20:45

  Wasze adresy IP już są ustalane , następnym razem zastanowicie się jak będziecie bredzić i obrażać głowę państwa!

  • Krynicki

   13 stycznia 2019 at 21:47

   nie ma to jak być męczennikiem za demokracje !!! Niech żyje wolność i demokracja !!!!

 2. Warszawiak

  13 stycznia 2019 at 12:11

  ja to bym się cieszył, że ktoś taki przyjeżdża to takiej dziury z której śmieją się w całej Polsce jak widać po pierwszym komentarzu coś musi być o tych pierdołach z kłobucka.

 3. Polak

  12 stycznia 2019 at 12:16

  mam trochę starych jajek, przeterminowane serki i zużyte pampersy, gdyby ktoś chciał , to oddam , może się przydać do powitania !!

  • Jac

   12 stycznia 2019 at 15:32

   Rozumiem , że te stare jaja to masz w swoich gaciach a co do przeterminowanych serków to radzę ci myć nogi przynajmniej raz dziennie Dzbanie

   • Polak

    12 stycznia 2019 at 18:33

    tylko nie zapomnij bolszewiku zrobić głęboki ukłon Adrianowi !!!!

    • Kłobucok

     13 stycznia 2019 at 00:08

     Dla Ciebie ukłony wspolczucia

  • Tez z Kłobucka

   13 stycznia 2019 at 13:59

   Ty byś się cieszył, a niby z czego ??? że przyjeżdża ktoś kto zbeszcześcił podstawowe prawa Polski i Polaków i dalej drwi sobie z nich !!!Człowiek , który jest maluczkim w Polskiej polityce i nic nie znaczy , ale ego ma wielkości kosmicznej. To dla Kłobucka żadna nobilitacja, to tylko tania kiełbasa wyborcza, ot i cała prawda.

   • Qqq

    16 stycznia 2019 at 07:41

    Nie bardzo rozumiem jak Kiepura mógł zaprosić maliniaka. Widać psl to chorągiewka.

  • Tez z Kłobucka

   13 stycznia 2019 at 17:55

   Tyś taki warszawiak jak on prezydent !!!! kmiocie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

3e2

Piotr świetnie zna historię i biologię

Jarosław Jędrysiak24 marca 2019
ksiaze

Spektakl „Mały Książę” – już jutro w MOK Kłobuck!

Ewa Chojnacka23 marca 2019
K - Kto zrobił najlepszy 2

Kto zrobił najlepszy deser?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dzienkobiet

Święto kobiet w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
matematyk

Karol matematyk

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
kłobuck

Prezydent Duda pomoże obwodnicy?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019