Prezydent Duda we wtorek w Kłobucku! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Prezydent Duda we wtorek w Kłobucku!

ARCHIWUM.
Prezydent Duda we wtorek w Kłobucku!

WYDARZENIE. W końcu dojdzie do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w naszym powiecie. W najbliższy wtorek późnym popołudniem będzie też możliwe jego spotkanie z mieszkańcami!

Trwa jeszcze ustalanie szczegółów dotyczących wizyty głowy państwa w Kłobucku i powiecie kłobuckim. Przedstawiciele naszych władz konsultują się w tej sprawie z Kancelarią Prezydenta RP i z odpowiednimi służbami. Ale główne informacje są już z grubsza znane.

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Kłobucka we wtorek 15 stycznia. W godzinach popołudniowych – jeśli wstępne ustalenia zostaną w najbliższych dniach potwierdzone, to około godziny 18.00 – odbędzie się około godzinne spotkanie głowy państwa z mieszkańcami miasta i powiatu, na które będzie mógł przyjść każdy zainteresowany. Dokładne miejsce spotkania jest jeszcze konsultowane, przy czym wszystko wskazuje, że będzie to w obrębie miasta Kłobucka.

– Zaproponujemy Kancelarii Prezydenta RP, z którą się w sprawie wizyty konsultujemy, cztery możliwe lokalizacje tego spotkania z mieszkańcami. Być może będzie to sala w szkole na Zagórzu albo sala w byłym gimnazjum. Ale dziś nie ma jeszcze ostatecznej decyzji – mówi nam w środę starosta Henryk Kiepura.

Podobnie ustala się jeszcze program wizyty pana prezydenta. Ze strony powiatu jest sugestia odwiedzenia pomnika bitwy pod Mokrą oraz Muzeum 303 w gminie Lipie – ale czy na te propozycje przystanie Kancelaria Prezydenta RP, tego jeszcze nie ustalono. Poza spotkaniem z mieszkańcami możliwe jest też odbycie krótkiego, kilkunastominutowego spotkania z tutejszymi samorządowcami.

O wizycie prezydenta na naszym terenie słyszało się już dawniej, ale nigdy sprawa ta nie wyszła poza fazę koncepcji. Jak to się stało, że prezydent Andrzej Duda w końcu przyjedzie do naszego powiatu? Już w połowie grudnia starosta Henryk Kiepura miał możliwość rozmawiać z wojewodą śląskim o wizycie prezydenta Polski w województwie śląskim. Jak nam mówi, zgłosił wtedy chęć goszczenia go także na terenie naszego powiatu. Po skonsultowaniu tej propozycji z Kancelarią Prezydenta RP nastąpiło formalne zaproszenie głowy państwa. We wtorek w starostwie odebrano potwierdzenie, iż prezydent do nas przyjedzie. I że stanie się to 15 stycznia. Przygotowania wizyty toczą się intensywnie właśnie od tej pory.

10 komentarzy

10 Komentarze

 1. SOP

  13 stycznia 2019 at 20:45

  Wasze adresy IP już są ustalane , następnym razem zastanowicie się jak będziecie bredzić i obrażać głowę państwa!

  • Krynicki

   13 stycznia 2019 at 21:47

   nie ma to jak być męczennikiem za demokracje !!! Niech żyje wolność i demokracja !!!!

 2. Warszawiak

  13 stycznia 2019 at 12:11

  ja to bym się cieszył, że ktoś taki przyjeżdża to takiej dziury z której śmieją się w całej Polsce jak widać po pierwszym komentarzu coś musi być o tych pierdołach z kłobucka.

 3. Polak

  12 stycznia 2019 at 12:16

  mam trochę starych jajek, przeterminowane serki i zużyte pampersy, gdyby ktoś chciał , to oddam , może się przydać do powitania !!

  • Jac

   12 stycznia 2019 at 15:32

   Rozumiem , że te stare jaja to masz w swoich gaciach a co do przeterminowanych serków to radzę ci myć nogi przynajmniej raz dziennie Dzbanie

   • Polak

    12 stycznia 2019 at 18:33

    tylko nie zapomnij bolszewiku zrobić głęboki ukłon Adrianowi !!!!

    • Kłobucok

     13 stycznia 2019 at 00:08

     Dla Ciebie ukłony wspolczucia

  • Tez z Kłobucka

   13 stycznia 2019 at 13:59

   Ty byś się cieszył, a niby z czego ??? że przyjeżdża ktoś kto zbeszcześcił podstawowe prawa Polski i Polaków i dalej drwi sobie z nich !!!Człowiek , który jest maluczkim w Polskiej polityce i nic nie znaczy , ale ego ma wielkości kosmicznej. To dla Kłobucka żadna nobilitacja, to tylko tania kiełbasa wyborcza, ot i cała prawda.

   • Qqq

    16 stycznia 2019 at 07:41

    Nie bardzo rozumiem jak Kiepura mógł zaprosić maliniaka. Widać psl to chorągiewka.

  • Tez z Kłobucka

   13 stycznia 2019 at 17:55

   Tyś taki warszawiak jak on prezydent !!!! kmiocie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

frdg

Zaprojektują drogę przez Mokrą

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2019
zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
kck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019