Park przemysłowy coraz bliżej – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Park przemysłowy coraz bliżej

Tak park przemysłowy prezentuje się na wizualizacji zaprezentowanej jesienią. W tym roku nadejdzie czas na konkretne działania w terenie – pod Libidzą.
Park przemysłowy coraz bliżej

INWESTYCJE. Na pierwsze dni stycznia datowane jest pozwolenie na budowę dla budowy centrum logistycznego w Libidzy. Chodzi tu o podkłobucki park przemysłowy, o którym było głośno na jesieni

Dokument uzyskała HE2 Kłobuck 1 sp. z o.o. Przypomnijmy, że z tym podmiotem związana jest tutejsza inwestycja firmy Hillwood A Perot Company, która ma doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji w naszym kraju i dysponuje już około milionem metrów kwadratowych powierzchni pod wynajem dla działalności gospodarczej.

Jeśli chodzi konkretnie o Libidzę, mowa tu o terenach położonych w sąsiedztwie wsi, gdzie powstać mają dwie duże hale produkcyjno-magazynowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Powierzchnia w tych obiektach – już na początku mówiło się o 20 tys. m kw. w pierwszym etapie – będzie służyła do wynajęcia przez różne podmioty gospodarcze celem jej przeznaczenia na prowadzoną działalność. Wraz z powstaniem parku przemysłowego wykonane zostaną także niezbędne drogi dojazdowe. Jak zapowiadano już jesienią, firma wybuduje je sama, a następnie przekaże gminie. I będą z nich mogli korzystać na własne potrzeby także mieszkańcy.

Warto tu przypomnieć, że gdy w sprawie tej inwestycji jesienią podpisywane były przez firmę i gminę Kłobuck dokumenty, sporo było szumu informacyjnego i sugestii, że jest to jedynie przedwyborcze działanie burmistrza. A wszystko jest zagraniem głównie marketingowym, które nie doprowadzi do rzeczywistej inwestycji na terenach w gminie Kłobuck. Co teraz o tym sądzi sam burmistrz? – Gdy w październiku podpisywaliśmy dokumenty, moi nadworni krytycy mówili, że to kampania wyborcza. Teraz mamy dowód, że wystarczyło trochę cierpliwości i ta potężna inwestycja, związana z potężnymi pieniędzmi, powoli staje się faktem. I to nie była kampania wyborcza. My po prostu robimy swoje. I dla dobra gminy dalej będziemy to robić – mówi nam Jerzy Zakrzewski. Poprosiliśmy o informację na temat kolejnych działań inwestora w najbliższym czasie. Odpowiedź zespołu prasowego Hillwood nie nadeszła do zamknięcia numeru, opublikujemy ją więc w najbliższym możliwym terminie. (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

 1. Anonim

  18 stycznia 2019 at 13:53

  no właśnie, mnie wydaję się, że na wizualizacji jest Lgota

 2. IQ

  15 stycznia 2019 at 10:30

  to wreszcie gdzie to ma być w bezpośrednim sąsiedztwie Libidzy czy Lgoty ???

  • Anonim

   18 stycznia 2019 at 13:53

   mi*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

frdg

Zaprojektują drogę przez Mokrą

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2019
zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
kck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019