Park przemysłowy coraz bliżej – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Park przemysłowy coraz bliżej

Tak park przemysłowy prezentuje się na wizualizacji zaprezentowanej jesienią. W tym roku nadejdzie czas na konkretne działania w terenie – pod Libidzą.
Park przemysłowy coraz bliżej

INWESTYCJE. Na pierwsze dni stycznia datowane jest pozwolenie na budowę dla budowy centrum logistycznego w Libidzy. Chodzi tu o podkłobucki park przemysłowy, o którym było głośno na jesieni

Dokument uzyskała HE2 Kłobuck 1 sp. z o.o. Przypomnijmy, że z tym podmiotem związana jest tutejsza inwestycja firmy Hillwood A Perot Company, która ma doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji w naszym kraju i dysponuje już około milionem metrów kwadratowych powierzchni pod wynajem dla działalności gospodarczej.

Jeśli chodzi konkretnie o Libidzę, mowa tu o terenach położonych w sąsiedztwie wsi, gdzie powstać mają dwie duże hale produkcyjno-magazynowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Powierzchnia w tych obiektach – już na początku mówiło się o 20 tys. m kw. w pierwszym etapie – będzie służyła do wynajęcia przez różne podmioty gospodarcze celem jej przeznaczenia na prowadzoną działalność. Wraz z powstaniem parku przemysłowego wykonane zostaną także niezbędne drogi dojazdowe. Jak zapowiadano już jesienią, firma wybuduje je sama, a następnie przekaże gminie. I będą z nich mogli korzystać na własne potrzeby także mieszkańcy.

Warto tu przypomnieć, że gdy w sprawie tej inwestycji jesienią podpisywane były przez firmę i gminę Kłobuck dokumenty, sporo było szumu informacyjnego i sugestii, że jest to jedynie przedwyborcze działanie burmistrza. A wszystko jest zagraniem głównie marketingowym, które nie doprowadzi do rzeczywistej inwestycji na terenach w gminie Kłobuck. Co teraz o tym sądzi sam burmistrz? – Gdy w październiku podpisywaliśmy dokumenty, moi nadworni krytycy mówili, że to kampania wyborcza. Teraz mamy dowód, że wystarczyło trochę cierpliwości i ta potężna inwestycja, związana z potężnymi pieniędzmi, powoli staje się faktem. I to nie była kampania wyborcza. My po prostu robimy swoje. I dla dobra gminy dalej będziemy to robić – mówi nam Jerzy Zakrzewski. Poprosiliśmy o informację na temat kolejnych działań inwestora w najbliższym czasie. Odpowiedź zespołu prasowego Hillwood nie nadeszła do zamknięcia numeru, opublikujemy ją więc w najbliższym możliwym terminie. (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

 1. Anonim

  18 stycznia 2019 at 13:53

  no właśnie, mnie wydaję się, że na wizualizacji jest Lgota

 2. IQ

  15 stycznia 2019 at 10:30

  to wreszcie gdzie to ma być w bezpośrednim sąsiedztwie Libidzy czy Lgoty ???

  • Anonim

   18 stycznia 2019 at 13:53

   mi*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

3e2

Piotr świetnie zna historię i biologię

Jarosław Jędrysiak24 marca 2019
ksiaze

Spektakl „Mały Książę” – już jutro w MOK Kłobuck!

Ewa Chojnacka23 marca 2019
K - Kto zrobił najlepszy 2

Kto zrobił najlepszy deser?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dzienkobiet

Święto kobiet w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
matematyk

Karol matematyk

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
kłobuck

Prezydent Duda pomoże obwodnicy?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019