Wielka Orkiestra zagrała po raz 27. – Gazeta Kłobucka
Powiat

Wielka Orkiestra zagrała po raz 27.

W finał WOŚP włączyły się też kłobuckie morsy.
SP 2 KŁOBUCK
Wielka Orkiestra zagrała po raz 27.

WOŚP. Co roku była tylko radość i zadowolenie z udanego finału. Tym razem na uzasadnionej satysfakcji z udziału w wielkim charytatywnym przedsięwzięciu cieniem położyła się tragedia z Gdańska. Choć, jak przed rokiem, i teraz hojność darczyńców – także i w naszym powiecie – była rekordowa

Zaatakował i zabił w takiej chwili, gdy wszyscy zaangażowani w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy szczególnie cieszyli się z udanego finału akcji i tę radość symbolicznie słali do nieba. Chciał tym większą uwagę zwrócić na siebie – dlatego mu tej uwagi poskąpmy.
Skupmy się za to na okazaniu współczucia i solidarności najbliższym tego, który zginął. Ta zbrodnia nie odbiera ani grama znaczenia i sensu charytatywnemu zaangażowaniu, które w minioną niedzielę znów wciągnęło tak wielu ludzi. I nie umniejsza odruchów serca, które podczas finału okazało tak wielu. Wielu oddanych Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zasmuciła zapowiedź rezygnacji jej Dyrygenta, Jerzego Owsiaka. To były ciężkie dni. Może więc twórca tego wielkiego charytatywnego przedsięwzięcia jeszcze zmieni zdanie i wróci? Wielu by tego chciało – i o to go prosi.

Tym razem pięć sztabów
Nim wszystkich ludzi dobrej woli przygniotła wiadomość o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a potem o jego śmierci, 27. Finał WOŚP przebiegał radośnie jak zawsze i bardzo udanie. Dotyczy to nie tylko całej Polski, ale i naszego małego podwórka – naszego powiatu. Skupmy więc uwagę na tym, co dobre, szlachetne i piękne.
W tym roku przebieg akcji na naszym terenie nadzorowało nie sześć – jak poprzednio – a pięć lokalnych sztabów WOŚP. Nie uruchomiono sztabu we Wręczycy Wielkiej. Jak informuje nas Anita Mazik, która tutejszym sztabem kierowała w poprzednich latach, wręczyccy wolontariusze w tym roku starali się włączyć w działania innych sztabów w powiecie.
Oficjalnie zarejestrowały się w centrali WOŚP sztaby w Kłobucku, Krzepicach, Przystajni, Truskolasach i Węglowicach. Przy czym trzeba tu zaznaczyć, że akcja przeprowadzona została nie tylko w tych miejscowościach, ale i w wielu innych. Sztaby chętnie wychodzą w teren – i dzieje się tak co roku. Wolontariuszy zbierających datki można spotkać w naprawdę wielu zakątkach naszego powiatu.
W Kłobucku koncert finałowy trwał od drugiej do ósmej. Na scenie w MOK-u aukcje gadżetów WOŚP przeplatały się z występami artystycznymi. W ramach tych drugich były tańce, popisy wokalne, były przedszkolaki, uczniowie i członkowie grup artystycznych. Tutejszy sztab prowadził ZHP Hufiec Kłobuck (szefową była Danuta Papierz). Patronatu nie odmówili starosta i burmistrz. W ciągu dnia trwała też zbiórka uliczna w wielu miejscowościach powiatu. W MOK-u podczas koncertu działała kawiarenka. A tuż przy schodach wejściowych kuchnię polową rozstawili motocykliści z SKL Dragon, którzy wszystkim chętnym proponowali pyszną grochówkę. Elementem finału była też kolejna odsłona „Kłobuckiego Planszogrania” – podczas której datki na WOŚP można było składać, grając w gry planszowe.

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trwa czas - WCZEŚNIE

Trwa czas Perseidów

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2019
Od katastrofy klimatycznej dzieli nas zaledwie 0,5°C 4000

Od katastrofy dzieli nas zaledwie 0,5° C

Adam Świerczyński15 sierpnia 2019
kalkulator

Nowa ulga dla młodych

Adam Świerczyński15 sierpnia 2019
smartphone

Podszywają się pod KAS

Adam Świerczyński13 sierpnia 2019
pielgrzymka_2018_slider-1

Idą tu z całej Polski

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2019
K - Co się dzieje na obwodnicy A1 (2576) + fot

Co się dzieje na obwodnicy A1?

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019