Będzie bezpieczniej dzięki nowym parkingom – Gazeta Kłobucka
Lipie

Będzie bezpieczniej dzięki nowym parkingom

Czekamy tylko na odpowiednie warunki atmosferyczne, by się zająć tym parkingiem koło boiska – zapowiedziała na ostatniej sesji wójt Bożena Wieloch.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będzie bezpieczniej dzięki nowym parkingom

INWESTYCJA. Szkoła i urząd są przy drodze powiatowej. Miejsc do parkowania nie ma tu za wiele, a część z nich siłą rzeczy zajmują nauczyciele i urzędnicy. Kto dowozi dziecko do placówki, czasem wysadza je po drugiej stronie drogi. Bezpieczniej by było, gdyby parking był tuż obok budynku szkoły. Miejsce jest też za urzędem

Spotkanie w sprawie sposobu zagospodarowania terenu z tyłu budynku urzędu gminy odbyło się w grudniu. Z punktu widzenia mieszkańców najistotniejszy wydaje się tu zamiar urządzenia tam odpowiedniego miejsca, w którym mogliby zaparkować auta rodzice dowożący dzieci do przedszkola. I następnie przechodzić z maluchami w bezpieczny sposób wprost do przedszkola – w sąsiednim budynku.

Dodatkowy parking ma też powstać za budynkiem szkoły, tuż koło orlika. Tu z kolei powinno być wygodnie parkować rodzicom odwożącym swoje pociechy do szkoły.

– Czekamy tylko na odpowiednie warunki atmosferyczne, by się zająć tym parkingiem koło boiska – zapowiedziała na ostatniej sesji wójt Bożena Wieloch.

Warto tu dodać, że zdarzają się głosy, iż dowóz dzieci do szkoły czy przedszkola i ich odbieranie po lekcjach dziś jeszcze wiąże się z potencjalnym niebezpieczeństwem. Miejsc do zaparkowania nie ma tu jeszcze wystarczająco dużo. Czasem rodzice parkują na miejscach wyznaczonych przy drodze powiatowej. Rzecz w tym – że po drugiej stronie jezdni. Dzieci muszą skorzystać z przejścia. Nie każdy zaś kierowca jedzie tu ostrożnie. Dodatkowe parkingu za szkołą i za urzędem powinny więc rozwiązać istotny problem bezpieczeństwa – a poza tym także problem ograniczonej liczby miejsc parkingowym w tym ważnym punkcie wsi i gminy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

mniej z pit

Mniej z PIT, a więcej na transport

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019
nadlesniczy

Nowy nadleśniczy, nowe porządki

Jarosław Jędrysiak22 maja 2019
uy

Wymienią oświetlenie

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2019
13

Gmina odkupiła działkę starej szkoły

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2019
fg-1

W Lipiu też chcą mieć gaz z sieci

Jarosław Jędrysiak5 marca 2019
mammo

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Ewa Chojnacka12 lutego 2019