Dary serc – Gazeta Kłobucka
Biała

Dary serc

Podopiecznych hospicjum ucieszyła wizyta uczniów.
Dary serc

AKCJA. Klub wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej aktywny jest nie od dziś – a początek roku uczcił kolejną swą akcją

Wolontariusze ze szkoły pojechali w dwa miejsca: do Ośrodka „Ufność”, który prowadzi Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, oraz do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Przywieźli dary i dla dzieci z hospicjum, i dla naszych braci mniejszych ze schroniska.

– Wyciągnięte rączki dzieci uświadomiły wszystkim, jak bardzo te malutkie, porzucone i chore maluszki potrzebują miłości. Żyją i mają domowe warunki dzięki wielkodusznym paniom pielęgniarkom – ciociom, które dają im to, czego pozbawili ich naturalni rodzice: miłość, czułość i bezpieczeństwo – mówi Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej.

Dzieci z hospicjum ucieszyła wizyta uczniów. Wspomogą ich też dary, które zostały tu przywiezione z Białej.

W częstochowskim schronisku bezdomne zwierzęta żyją w zadbanych boksach. Ale sposób, w jaki reagują na odwiedzających, jasno pokazuje, że warunki to nie wszystko. Czworonożnym przyjaciołom brakuje ciepła okazywanego przez ludzi – w schronisku, niezależnie od starań opiekunów, nigdy nie jest go dostatecznie dużo.

– Zwierzęta wciskały swoje mordki między kraty i patrzyły smutnymi oczami. Jedne szczekały i kręciły się, jakby chciały pokazać, że są silne i zabawne, a inne podnosiły ociężale głowę i smutnym spojrzeniem tak jakby mówiły, że utraciły już nadzieję na lepsze życie u boku człowieka, w ciepłym domu – relacjonują uczestnicy wyjazdu.

Wyjazd do Częstochowy możliwy był dzięki wsparciu dla szkolnej akcji pomocy oraz w związku z pomocą okazaną przez pana Wojciecha Pacuda, jednego z rodziców. (jar)

Dzieci odwiedziły też czekające na lepszy dom zwierzęta w schronisku.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

wypadke

Nie ustąpiła pierwszeństwa

Jarosław Jędrysiak25 maja 2020
autostrada

Wypadek na autostradzie

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2020
psują remont

Psują remont Strażackiej?

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
piknik

Piknik i charytatywny bieg

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019
zastawiaja

Z wizytą na litewskich Kresach

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2019
fizyka

Fizyka ciekawie podana

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019