Dary serc – Gazeta Kłobucka
Biała

Dary serc

Podopiecznych hospicjum ucieszyła wizyta uczniów.
Dary serc

AKCJA. Klub wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej aktywny jest nie od dziś – a początek roku uczcił kolejną swą akcją

Wolontariusze ze szkoły pojechali w dwa miejsca: do Ośrodka „Ufność”, który prowadzi Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, oraz do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Przywieźli dary i dla dzieci z hospicjum, i dla naszych braci mniejszych ze schroniska.

– Wyciągnięte rączki dzieci uświadomiły wszystkim, jak bardzo te malutkie, porzucone i chore maluszki potrzebują miłości. Żyją i mają domowe warunki dzięki wielkodusznym paniom pielęgniarkom – ciociom, które dają im to, czego pozbawili ich naturalni rodzice: miłość, czułość i bezpieczeństwo – mówi Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej.

Dzieci z hospicjum ucieszyła wizyta uczniów. Wspomogą ich też dary, które zostały tu przywiezione z Białej.

W częstochowskim schronisku bezdomne zwierzęta żyją w zadbanych boksach. Ale sposób, w jaki reagują na odwiedzających, jasno pokazuje, że warunki to nie wszystko. Czworonożnym przyjaciołom brakuje ciepła okazywanego przez ludzi – w schronisku, niezależnie od starań opiekunów, nigdy nie jest go dostatecznie dużo.

– Zwierzęta wciskały swoje mordki między kraty i patrzyły smutnymi oczami. Jedne szczekały i kręciły się, jakby chciały pokazać, że są silne i zabawne, a inne podnosiły ociężale głowę i smutnym spojrzeniem tak jakby mówiły, że utraciły już nadzieję na lepsze życie u boku człowieka, w ciepłym domu – relacjonują uczestnicy wyjazdu.

Wyjazd do Częstochowy możliwy był dzięki wsparciu dla szkolnej akcji pomocy oraz w związku z pomocą okazaną przez pana Wojciecha Pacuda, jednego z rodziców. (jar)

Dzieci odwiedziły też czekające na lepszy dom zwierzęta w schronisku.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

bmw

Bmw walnęło w płot, kierowca zwiał

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2020
wypadke

Nie ustąpiła pierwszeństwa

Jarosław Jędrysiak25 maja 2020
autostrada

Wypadek na autostradzie

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2020
psują remont

Psują remont Strażackiej?

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
piknik

Piknik i charytatywny bieg

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019
zastawiaja

Z wizytą na litewskich Kresach

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2019