Gaz za rok z hakiem – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Gaz za rok z hakiem

Burmistrz od lat mówił o gazyfikacji gminy. Teraz z wolna staje się ona rzeczywistością.
Gaz za rok z hakiem

GAZOWNICTWO. Ten rok to początek budowy sieci gazowniczej w Krzepicach. Mieszkańcy uzyskają dostęp do gazu z sieci jako pierwsi w powiecie

Jeszcze w połowie grudnia wykonawcy inwestycji został przekazany plac budowy, a zaraz potem zapowiedziano na początek tego roku rozpoczęcie budowy sieci gazowej na terenie Krzepic.

– W ciągu około roku powstanie 20 kilometrów gazociągu – na terenie miasta, w kierunku Kukowa, do Kuźniczki w kierunku szkoły i Cargilla – podsumował na sesji fakty dotyczące rozpoczęcia inwestycji burmistrz Krystian Kotynia. – Oczywiście rozmawialiśmy też o rozwinięciu sieci w kierunku sołectw, kolejnych obszarów. Taka możliwość będzie – dodał.

Kotynia ma powody do zadowolenia. Krzepice zabiegały o sieć gazową jeszcze od ubiegłego wieku, gdy on zaczynał karierę burmistrza. Tu już dawno mają gotowe plany – i gdy budowa gazociągu od Blachowni na teren naszego powiatu ciągle jeszcze jest w powijakach, w Krzepicach prace już ruszają. Gaz dotrze tu do mieszkańców za pośrednictwem stacji LNG. Gdy gazociąg przez gminy Wręczyca, Kłobuck i Opatów w końcu dociągną do Krzepic, stację po prostu zdemontują, a sieć wepną do gazociągu. Tymczasem krzepiczanie zdążą już pewnie przywyknąć do gazu z sieci.

Rozpoczęcie prac od osiedla Dąbrowa komunikuje reprezentujący je radny.

– Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy z Zabrza po oficjalnym przekazaniu przez władze samorządowe gminy Krzepice placu budowy formalnie rozpoczęła roboty budowlane przy gazyfikacji gminy Krzepice. Termin ich zakończenia to 7 marca 2020 r. – podaje Rafał Balcerzak. Szczegóły przebiegu gazociągu zainteresowani mieszkańcy mogą sprawdzić w magistracie. W połowie lutego przewidywane jest też spotkanie informacyjne, podczas których będzie okazja do uzyskania informacji i zadania pytań. Balcerzak podaje, że wówczas też mieszkańcom przedstawione będą szczegóły tak dla nich istotne, jak harmonogram robót czy zasady i warunki podłączania się do sieci.

– Z osiedla sieć będzie biec ul. Zina do ul. Andersa oraz ul. Ustronną w kierunku ul. Ryły – dodaje radny. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

werr

„Wrażliwość na słowa” w gminie

Jarosław Jędrysiak25 marca 2019
bartel

Panie we własnym gronie

Jarosław Jędrysiak18 marca 2019
yyy

Nowe życie kolorowych skrawków

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019
fg

Kompletują radę seniorów

Jarosław Jędrysiak9 marca 2019
rteg

Stacja działa, ale filtry są zapchane

Jarosław Jędrysiak2 marca 2019
alkomat

Zamknął skalę alkomatu

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2019