Gaz za rok z hakiem – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Gaz za rok z hakiem

Burmistrz od lat mówił o gazyfikacji gminy. Teraz z wolna staje się ona rzeczywistością.
Gaz za rok z hakiem

GAZOWNICTWO. Ten rok to początek budowy sieci gazowniczej w Krzepicach. Mieszkańcy uzyskają dostęp do gazu z sieci jako pierwsi w powiecie

Jeszcze w połowie grudnia wykonawcy inwestycji został przekazany plac budowy, a zaraz potem zapowiedziano na początek tego roku rozpoczęcie budowy sieci gazowej na terenie Krzepic.

– W ciągu około roku powstanie 20 kilometrów gazociągu – na terenie miasta, w kierunku Kukowa, do Kuźniczki w kierunku szkoły i Cargilla – podsumował na sesji fakty dotyczące rozpoczęcia inwestycji burmistrz Krystian Kotynia. – Oczywiście rozmawialiśmy też o rozwinięciu sieci w kierunku sołectw, kolejnych obszarów. Taka możliwość będzie – dodał.

Kotynia ma powody do zadowolenia. Krzepice zabiegały o sieć gazową jeszcze od ubiegłego wieku, gdy on zaczynał karierę burmistrza. Tu już dawno mają gotowe plany – i gdy budowa gazociągu od Blachowni na teren naszego powiatu ciągle jeszcze jest w powijakach, w Krzepicach prace już ruszają. Gaz dotrze tu do mieszkańców za pośrednictwem stacji LNG. Gdy gazociąg przez gminy Wręczyca, Kłobuck i Opatów w końcu dociągną do Krzepic, stację po prostu zdemontują, a sieć wepną do gazociągu. Tymczasem krzepiczanie zdążą już pewnie przywyknąć do gazu z sieci.

Rozpoczęcie prac od osiedla Dąbrowa komunikuje reprezentujący je radny.

– Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy z Zabrza po oficjalnym przekazaniu przez władze samorządowe gminy Krzepice placu budowy formalnie rozpoczęła roboty budowlane przy gazyfikacji gminy Krzepice. Termin ich zakończenia to 7 marca 2020 r. – podaje Rafał Balcerzak. Szczegóły przebiegu gazociągu zainteresowani mieszkańcy mogą sprawdzić w magistracie. W połowie lutego przewidywane jest też spotkanie informacyjne, podczas których będzie okazja do uzyskania informacji i zadania pytań. Balcerzak podaje, że wówczas też mieszkańcom przedstawione będą szczegóły tak dla nich istotne, jak harmonogram robót czy zasady i warunki podłączania się do sieci.

– Z osiedla sieć będzie biec ul. Zina do ul. Andersa oraz ul. Ustronną w kierunku ul. Ryły – dodaje radny. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

K - Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy 1

Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2019
dołożyli na remont

Dołożyli na remont GOK-u

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019
pedzel

Remont GOK-u droższy niż zakładano

Ewa Chojnacka24 lipca 2019
K - Łowili na Łezce 1A

Łowili na Łezce

Ewa Chojnacka24 lipca 2019
zna

Adrian zna losy polskich bohaterów

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
z

Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019