Rozbił kradzionego dostawczaka – Gazeta Kłobucka
Kalej

Rozbił kradzionego dostawczaka

Mundurowi zatrzymali mężczyznę jadącego skradzionym fordem transitem.
POLICJA KŁOBUCK
Rozbił kradzionego dostawczaka

Podczas zatrzymania kradzionego forda transita prowadzący go 28-latek uderzył w policyjny radiowóz

W minioną niedzielę około 10. rano przypadkowy świadek zauważył, że jakiś nieznany mężczyzna podejrzanie interesuje się samochodami zaparkowanymi w Kalei. Dziwne zachowanie tego człowieka skłoniło świadka do zawiadomienia policji. Na miejsce udał się patrol policyjny z Kłobucka. Jak ustalono, podejrzanie zachowujący się mężczyzna wsiadł tymczasem do białego samochodu dostawczego i odjechał w kierunku ulicy Grodziskiej.

Zgłoszenie przez świadka dziwnego zachowania nieznanego mężczyzny i informacje o tym, iż odjechał białym dostawczakiem od razu połączono z innym, nieco wcześniejszym zgłoszeniem.

– Tego samego dnia, około godziny 8.00, mundurowi odebrali komunikat o kradzieży białego forda transita, do której doszło na terenie Częstochowy – informuje mł. asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy policji.

Policjanci podjęli poszukiwania pasującego do opisu auta. Dzięki informacjom od świadka z terenu Kalei dość szybko je zauważyli. Poszukiwany ford nadjeżdżał akurat z naprzeciwka. Gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania go, kierujący skradzionym autem mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył wprost w policyjny radiowóz.

Szczęśliwie w zderzeniu pojazdów ucierpiało tylko mienie, nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali kierowcę forda transita. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec Częstochowy. Ustalono, że prowadził na trzeźwo, a czy nie był pod działaniem środków psychoaktywnych – jest jeszcze wyjaśniane. Skradziony ford wrócił do właściciela. Osobę, która nim kierowała, czeka odpowiedzialność przed wymiarem sprawiedliwości. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kalej

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kalej

osinski

Sąsiad zajął gminną drogę?

Jarosław Jędrysiak8 września 2020
K - Śmierć na drodze (1791)

Śmierć na drodze

Jarosław Jędrysiak18 października 2019
mierzymy_czas

Ruszyły zapisy na IX Pozytywny Bieg Przełajowy!!!!

Ewa Chojnacka17 maja 2019
olimpiada

Olimpiada przedszkolaków z gminy Wręczyca

Jarosław Jędrysiak7 maja 2019
45

Jak to się pisze?

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2018
jj

Pozytywny Bieg Przełajowy

Stanisław Wrzesiński10 sierpnia 2018