Wyjeżdżając na ferie, zadbajmy o bezpieczeństwo – Gazeta Kłobucka
Powiat

Wyjeżdżając na ferie, zadbajmy o bezpieczeństwo

Jeśli w trakcie zimowego wyjazdu korzystamy ze środków komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok, np. na dworcach kolejowych, lotniskach, w zatłoczonych pociągach i autobusach.
Wyjeżdżając na ferie, zadbajmy o bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO. Choć ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej w województwie śląskim jeszcze się nie rozpoczęły i wyjazdy w miejsca zimowego odpoczynku jeszcze przed nami, policjanci przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu swoich mieszkań i domów na czas naszej nieobecności. Pamiętajmy, by wyjeżdżając, dobrze zamknąć drzwi do mieszkania czy domu. Warto również poprosić życzliwego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasze mienie

Przed dłuższym wyjazdem warto zastanowić się, czy nasze rzeczy wartościowe (np. gotówka, biżuteria, itp.) nie będą bardziej bezpieczne na koncie lub w bankowym depozycie niż w domu. Następnym krokiem będzie zakręcenie głównych zaworów gazu i wody, sprawdzenie zamknięcia wszystkich okien i drzwi. Jeśli budynek wyposażony jest w instalację alarmową lub inne zabezpieczenie, nie zapomnijmy o ich aktywacji. Wyjeżdżając z posesji, zamknijmy bramę i furtkę oraz opróżnijmy skrzynkę pocztową. Warto poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada, aby doglądając naszego domu czy mieszkania, regularnie wyjmował z naszej skrzynki pocztę czy ulotki reklamowe.

– Jeśli w trakcie zimowego wyjazdu korzystamy ze środków komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok, np. na dworcach kolejowych, lotniskach, w zatłoczonych pociągach i autobusach – podkreśla mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckiej komendy. – Podróżując koleją, unikajmy pustych przedziałów, starajmy się też nie spać w trakcie podróży. Cenne przedmioty, pieniądze czy dokumenty starajmy się trzymać przy sobie. Bądźmy również ostrożni w kontaktach z nieznanymi osobami, a w szczególności nie częstujmy się ich pożywieniem i napojami. Pamiętajmy, że pozostawienie bagażu bez opieki grozi nie tylko utratą naszego mienia, ale również może spowodować wszczęcie alarmu przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Starajmy się więc mieć go zawsze przy sobie.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników zimowego wypoczynku jak co roku będą czuwać policjanci. Apelują oni, aby w przypadku zauważenia jakiejś niepokojącej sytuacji czy dziwnie zachowujących się osób przekazać niezwłocznie tę informację do odpowiedzialnych służb. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Więcej w Powiat

stra

Strajk w kłobuckich szkołach

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2019
kiepura

Kiepura zawalczy o Brukselę

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2019
stra

Podczas strajku można zostać z dziećmi

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2019
zakonczyly sie

Autobusy Plus nie takie kolorowe?

Jarosław Jędrysiak2 kwietnia 2019
stra

Strajk nauczycieli. Gdzie zamkną szkoły?

Jarosław Jędrysiak31 marca 2019
bedzie

Będzie pozamiatane

Jarosław Jędrysiak30 marca 2019