Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


We Wręczycy bez zmian, odkąd zmieniła się władza. Poprzednik wójta dbał o to, aby gmina była dla wszystkich, a obecna władza dba, aby gmina była głównie dla nich wszystkim. I tak, po podwyżce diet radnym na wniosek barona Prubanta oraz ustaleniu maksymalnego wynagrodzenia dla wójta, teraz mieszkańcy zapłacą jeszcze za nowe stanowisko, bowiem wójt ma powołać zastępcę. Dla przypomnienia, wójt Krawczyk, którego bardzo ceniliśmy, nie miał zastępcy przez 44 lata. Teraz mieszkańcy będą mieli wójta, który będzie musiał się podpierać zastępcą. Może też przez 44 lata.


Ostatnio w Kalei działy się rzeczy, jakie tam dawno się nie działy. Szajka zajmująca się kradzieżą samo- chodów postanowiła wpaść do Kalei i tam ukraść jakieś jedno czy dwa auta. Wstępnie zainteresowali się seicento, ale mało chodliwe jest i postanowili buchnąć forda transita. Jakiś mieszkaniec przechodził i mu się wydawało, że złodzieje wyglądają jak złodzieje. Okazało się, że mu się dobrze wydawało i wezwał policję. Jak policja przyjechała, to złodzieje zaczęli uciekać, ale szybko ich policja dopadła, bo zderzyła się z nimi. Niby chcieli ich tylko postraszyć, ale się nie wystraszyli i centralnie się zderzyli. Teraz Gmina Wręczyca zakupi nowy radiowóz. Kto bogatemu zabroni?


W Opatowie podwyższyli sobie diety. Teraz radny będzie zarabiał 700 zł na rękę. Jak dobrze sobie natomiast poukłada współpracę z wójtem, to może drugą rękę wystawić i dostanie drugie 700 zł. Tylko radny Zalski był przeciwko. Ale on to tyle wydaje na paliwo do mercedesa, jak jedzie ze Zwierzyńca do Częstochowy. Więc w jego przypadku nie chodziło o kasę, tylko o to, aby inny radny nie chciał przypadkiem sobie kupić mercedesa.


Problem straszny był ostatnio w Zajączkach Drugich. W styczniu doszło tam do awarii kanalizacji sanitarnej. Wina ewidentnie leży po stronie nieodpowiedzialnych użytkowników. Burmistrz Kotynia wielokrotnie powtarzał mieszkańcom, aby chodzili do toalety w pojedynkę, a kiedy już z niej wychodzą, to aby gasili światło, żeby sąsiedzi wiedzieli, że teraz oni mogą tam pójść. Ktoś nie zgasił jednak światła, a inna rodzina nie mogła dużej czekać i się zrobił problem. Gmina pracuje nad kompleksowym rozwiązaniem. Najpierw jednak skupia się nad poszukiwaniem inwestorów do strefy ekonomicznej. Czyli szuka klienta na zakup pola.


W Przystajni mieli też sobie diety podnieść, ale na razie wycofali uchwałę. W sumie to nie wiemy, jak i e koszty urosły radnym, że chcą więcej kasy. Może za robotę niech się wezmą, a nie oglądają się na łatwe pieniądze. Co za rady nam się trafiły…

Napisał Konrad Ziębicki

Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Maciej Zielonka chciał być wiceburmistrzem, ale nie będzie. To na tyle dobrych wiadomości.

* Opisywane sytuacje mają charaktery wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka23 lipca 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka6 lipca 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 czerwca 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka6 czerwca 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka23 maja 2019
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka16 maja 2019