Osiedle ułatwi rozwój wsi – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Osiedle ułatwi rozwój wsi

Wójt widzi w osiedlu szansę na rozwój miejscowości i gminy. Na terenie między ulicami Nową i Szkolną może powstać nawet 70 działek.
Osiedle ułatwi rozwój wsi

INWESTYCJA. Gmina przejmuje drogi na nowym osiedlu. Liczy za to, że miejsce to, nadające się też pod inwestycje, będzie sprzyjać rozwojowi miejscowości i ułatwi zahamowanie spadku liczby ludności, z którym dziś boryka się większość polskich gmin wiejskich

– Podpisałem ostatni akt notarialny dotyczący przejęcia dróg na osiedlu – informował podczas poniedziałkowej sesji wójt Henryk Mach.

Chodzi o tereny między ulicami Nową i Szkolną. W tym momencie gmina jest więc już właścicielem wszystkich dróg głównych wyznaczonych na obszarze przeznaczonym pod osiedle. Koszty operacji geodezyjnych i przejęcia gruntów zamknęły się kwotą rzędu 120 tys. zł. Jest to jednak inwestycja w przyszłość Przystajni.

– Mamy do zaoferowania bardzo duży i spójny teren inwestycyjny. Łatwo będzie tam przeprowadzić infrastrukturę. W zależności od podziałów dokonanych przez właścicieli działek może tam powstać nawet około 70 działek. Jest to ze strony naszej gminy propozycja dla osób, które będą miały zamiar osiąść tutaj na stałe – opisywał zalety przedsięwzięcia wójt.

Co oczywiste, dopływ nowych mieszkańców sprzyjać będzie rozwojowi gminy. Dziś wiele gmin zabiega o nowych mieszkańców i stara się tworzyć wygodne dla nich warunki do osiedlania się. Te samorządy, które o tym nie myślą, zapewne w ciągu kilkunastu lat będą mieć poważny problem związany z wyludnianiem się wsi. Kierunku migracji do miast się nie zatrzyma. Można jednak nieco minimalizować jego skutki. Choćby przez takie działania, jakie podjęto w Przystajni. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

przystajn-rynek

Rynek drugi w Polsce

Jarosław Jędrysiak18 maja 2020
3

Kupili maski ochronne

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
przystajn

Rynek w Przystajni walczy o nagrodę

Jarosław Jędrysiak1 kwietnia 2020
rynek-przystajn

Rynek doceniony

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020
pierwszy rajd rowerowy

Pierwszy rajd rowerowy ku czci żołnierzy wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2020
K - Jaki stan powietrza w gminie (1311) + fot

Jaki stan powietrza w gminie?

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020