Doświadczenie wygrało z młodością – Gazeta Kłobucka
Panki

Doświadczenie wygrało z młodością

Zajmująca trzecią pozycję w I lidze śląskiej mężczyzn siatkarska drużyna UKS-u Tygrysy Krzepice/SPS Panki po wygranej 3:0 z SK Górnikiem Radlin.
Doświadczenie wygrało z młodością

PIŁKA SIATKOWA. W niedzielnym zaległym spotkaniu XIII kolejki I ligi śląskiej mężczyzn zajmujący trzecią pozycję UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki 3:0 (25:22, 25:19, 25:17) pokonał sąsiadujący w tabeli SK Górnik Radlin, który przyjechał do pankowskiej hali osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników

– W sobotę mieliśmy rozegrać mecz XVI kolejki z liderującą Trójką, lecz z powodu zajętej hali w Mikołowie wyraziliśmy zgodę na przełożenie tego spotkania na inny, dogodny dla obydwu drużyn termin – informuje Marek Przybysz, trener zespołu gości, a zarazem członek zarządu ŚlZPS w Katowicach. – W tegorocznym sezonie dla mojej młodej drużyny priorytetem jest uczestnictwo w rozgrywkach juniorskich, w których awansowaliśmy do finału województwa śląskiego. Mam nadzieję, że moi podopieczni, którzy niezbędnego siatkarskiego doświadczenia nabierają, ogrywając się właśnie w I lidze śląskiej, z sukcesem przebrną finały wojewódzkie, a następnie powalczą wśród juniorów na arenie ogólnopolskiej. Z tego też powodu trzej podstawowi zawodnicy odpoczywali.

W XVI kolejce KS Płomień Przystajń na wyjeździe 1:3 (20:25, 25:20, 15:25, 22:25) przegrał z Amisterem UKS-em Gwiazdą Tarnowskie Góry. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa związana z finałami rozgrywek młodzieżowych województwa śląskiego. Niemniej w najbliższy piątek (08.02., 17.45) UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki zmierzą się na wyjeździe w zaległym meczu minionej XVI kolejki z ostatnią w tabeli drużyną Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa. Również w piątek (08.02., 19.00) KS Płomień Przystajń spotka się w zaległym spotkaniu z XIII kolejki z KS-em AZS Rafako Racibórz. Ponadto Płomień w niedzielę (10.02., 11.00) będzie podejmować w rozgrywanym awansem pojedynku XVII kolejki MCKiS Jaworzno II.

W VI kolejce, kończącej rywalizację w Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Kłobucku w tegorocznym sezonie, w piątek (08.02., 20.30) zagrają sąsiadujące w tabeli drużyny UKS-u Tygrysy Krzepice II Junior z GOKiS-em Panki, a w sobotę (09.02., 14.00) prowadząca w tabeli UKS Iskra Starokrzepice będzie podejmować wicelidera, UKS Meteor Opatów.

I liga śląska

Wyniki (XVI kolejka): Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry-KS Płomień Przystajń 3:1, KS AZS Rafako Racibórz-KS Volley Miasteczko Śląskie 3:0, MCKiS-em Jaworzno II -MKS Winner Czechowice-Dziedzice 3:0, MKSR Pyskowice-Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0, Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa-UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki i UKS Trójka Mikołów-SK Górnik Radlin (przełożone); (XIII kolejka-zaległa): UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki-SK Górnik Radlin 3:0; (XIV kolejka-zaległy): Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry-Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

furmanek - GŁÓWNA

W Pankach najbogatsi radni to nauczyciele

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2019
Jubileusz 20-lecia Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku1

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku ma 20 lat!

Stanisław Wrzesiński4 sierpnia 2019
df

Chciał się powiesić

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2019
bujak

CBA w urzędzie gminy

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019
dziury

Łatali dziury zimą. Za wcześnie?

Jarosław Jędrysiak13 marca 2019
yt

Są już 50 i 60 lat po ślubie

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019