Doświadczenie wygrało z młodością – Gazeta Kłobucka
Panki

Doświadczenie wygrało z młodością

Zajmująca trzecią pozycję w I lidze śląskiej mężczyzn siatkarska drużyna UKS-u Tygrysy Krzepice/SPS Panki po wygranej 3:0 z SK Górnikiem Radlin.
Doświadczenie wygrało z młodością

PIŁKA SIATKOWA. W niedzielnym zaległym spotkaniu XIII kolejki I ligi śląskiej mężczyzn zajmujący trzecią pozycję UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki 3:0 (25:22, 25:19, 25:17) pokonał sąsiadujący w tabeli SK Górnik Radlin, który przyjechał do pankowskiej hali osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników

– W sobotę mieliśmy rozegrać mecz XVI kolejki z liderującą Trójką, lecz z powodu zajętej hali w Mikołowie wyraziliśmy zgodę na przełożenie tego spotkania na inny, dogodny dla obydwu drużyn termin – informuje Marek Przybysz, trener zespołu gości, a zarazem członek zarządu ŚlZPS w Katowicach. – W tegorocznym sezonie dla mojej młodej drużyny priorytetem jest uczestnictwo w rozgrywkach juniorskich, w których awansowaliśmy do finału województwa śląskiego. Mam nadzieję, że moi podopieczni, którzy niezbędnego siatkarskiego doświadczenia nabierają, ogrywając się właśnie w I lidze śląskiej, z sukcesem przebrną finały wojewódzkie, a następnie powalczą wśród juniorów na arenie ogólnopolskiej. Z tego też powodu trzej podstawowi zawodnicy odpoczywali.

W XVI kolejce KS Płomień Przystajń na wyjeździe 1:3 (20:25, 25:20, 15:25, 22:25) przegrał z Amisterem UKS-em Gwiazdą Tarnowskie Góry. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa związana z finałami rozgrywek młodzieżowych województwa śląskiego. Niemniej w najbliższy piątek (08.02., 17.45) UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki zmierzą się na wyjeździe w zaległym meczu minionej XVI kolejki z ostatnią w tabeli drużyną Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa. Również w piątek (08.02., 19.00) KS Płomień Przystajń spotka się w zaległym spotkaniu z XIII kolejki z KS-em AZS Rafako Racibórz. Ponadto Płomień w niedzielę (10.02., 11.00) będzie podejmować w rozgrywanym awansem pojedynku XVII kolejki MCKiS Jaworzno II.

W VI kolejce, kończącej rywalizację w Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Kłobucku w tegorocznym sezonie, w piątek (08.02., 20.30) zagrają sąsiadujące w tabeli drużyny UKS-u Tygrysy Krzepice II Junior z GOKiS-em Panki, a w sobotę (09.02., 14.00) prowadząca w tabeli UKS Iskra Starokrzepice będzie podejmować wicelidera, UKS Meteor Opatów.

I liga śląska

Wyniki (XVI kolejka): Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry-KS Płomień Przystajń 3:1, KS AZS Rafako Racibórz-KS Volley Miasteczko Śląskie 3:0, MCKiS-em Jaworzno II -MKS Winner Czechowice-Dziedzice 3:0, MKSR Pyskowice-Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0, Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa-UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki i UKS Trójka Mikołów-SK Górnik Radlin (przełożone); (XIII kolejka-zaległa): UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki-SK Górnik Radlin 3:0; (XIV kolejka-zaległy): Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry-Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

dziury

Łatali dziury zimą. Za wcześnie?

Jarosław Jędrysiak13 marca 2019
yt

Są już 50 i 60 lat po ślubie

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
6yh

„Drapiemy sobie auta”

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2019
kubat

Kubat sekretarzem

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2019
duda

Pomoc wobec tzw. wykluczenia prawnego

Jarosław Jędrysiak16 lutego 2019
ty

Młodzi Gniewni z Pucharem Na Zachętę

Stanisław Wrzesiński4 lutego 2019