Najwięcej włożą w kanalizację – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Najwięcej włożą w kanalizację

Jak uzasadniał skarbnik Andrzej Kluczny, chodzi o to, by poprawnie wyznaczyć dalszy kierunek rozwoju sieci.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Najwięcej włożą w kanalizację

INWESTYCJE. W 12,5-milionową kwotę przeznaczoną na inwestycje w uchwalonym w końcu stycznia budżecie gminy Miedźno znalazło się około dwudziestu zadań. Kilka wiąże się z milionowymi wydatkami

Najdroższe zadanie wpisane do budżetu na ten rok to budowa kanalizacji sanitarnej w Izbiskach. Przeznaczono na nią 4,18 mln zł. Warto zaznaczyć, że gmina przeprowadzi też analizę sieci kanalizacyjnej (za kwotę do 150 tys. zł). Jak uzasadniał skarbnik Andrzej Kluczny, chodzi o to, by poprawnie wyznaczyć dalszy kierunek rozwoju sieci. Powstawała ona przez dłuższy czas i po latach mogłoby się okazać, że koncepcje przyjmowane tu w różnych okresach czy w różnych kadencjach samorządu nie do końca do siebie przystają.

Niewiele mniejszą kwotę 3,56 mln zł zabezpieczono na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie.

Milionowe kwoty pochłoną też zadania drogowe. 2,08 mln zł zapisano w budżecie na budowę ulicy Łąkowej w Miedźnie. Okrągły milion – na budowę ulic Akacjowej, Tartakowej i Sosnowej w Ostrowach nad Okszą.

Pozostałe zadania inwestycyjne pochłoną już znacznie niższe kwoty. Jako ostatnie wymieńmy jeszcze zamierzoną renowację pomnika bohaterów wojny obronnej, który stoi w Mokrej. Przewiduje się też rewitalizację terenu położonego wokół pomnika. A wszystko ma związek z tegoroczną 80. rocznicą bitwy pod Mokrą. Na te zadania zapisano w budżecie bez mała 387 tys. zł. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

yujh

Szkoła z europejskim certyfikatem

Jarosław Jędrysiak21 kwietnia 2019
co

Co wyszło z pomysłu na tańsze śmieci?

Jarosław Jędrysiak25 marca 2019
3rew

Dlaczego zwlekają z Łąkową?

Jarosław Jędrysiak18 marca 2019
pociagi

Proszą o przywrócenie pociągów

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
vv

Znaleźli sposób na tańsze śmieci

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2019
dostali

Dostali stołki na otarcie łez

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2019