Najwięcej włożą w kanalizację – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Najwięcej włożą w kanalizację

Jak uzasadniał skarbnik Andrzej Kluczny, chodzi o to, by poprawnie wyznaczyć dalszy kierunek rozwoju sieci.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Najwięcej włożą w kanalizację

INWESTYCJE. W 12,5-milionową kwotę przeznaczoną na inwestycje w uchwalonym w końcu stycznia budżecie gminy Miedźno znalazło się około dwudziestu zadań. Kilka wiąże się z milionowymi wydatkami

Najdroższe zadanie wpisane do budżetu na ten rok to budowa kanalizacji sanitarnej w Izbiskach. Przeznaczono na nią 4,18 mln zł. Warto zaznaczyć, że gmina przeprowadzi też analizę sieci kanalizacyjnej (za kwotę do 150 tys. zł). Jak uzasadniał skarbnik Andrzej Kluczny, chodzi o to, by poprawnie wyznaczyć dalszy kierunek rozwoju sieci. Powstawała ona przez dłuższy czas i po latach mogłoby się okazać, że koncepcje przyjmowane tu w różnych okresach czy w różnych kadencjach samorządu nie do końca do siebie przystają.

Niewiele mniejszą kwotę 3,56 mln zł zabezpieczono na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie.

Milionowe kwoty pochłoną też zadania drogowe. 2,08 mln zł zapisano w budżecie na budowę ulicy Łąkowej w Miedźnie. Okrągły milion – na budowę ulic Akacjowej, Tartakowej i Sosnowej w Ostrowach nad Okszą.

Pozostałe zadania inwestycyjne pochłoną już znacznie niższe kwoty. Jako ostatnie wymieńmy jeszcze zamierzoną renowację pomnika bohaterów wojny obronnej, który stoi w Mokrej. Przewiduje się też rewitalizację terenu położonego wokół pomnika. A wszystko ma związek z tegoroczną 80. rocznicą bitwy pod Mokrą. Na te zadania zapisano w budżecie bez mała 387 tys. zł. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

K - Ledy dla rowerzystów (2066) + fot

Ledy dla rowerzystów

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2019
wypadek-miedzno

Miał ponad 2 promile i poszedł na czołówkę

Ewa Chojnacka18 lipca 2019
gru

PSZOK nie działa. Gdzie wyrzucać odpady?

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019
sad

Emilia Piątek niewinna

Jarosław Jędrysiak26 maja 2019
diety

Diety zostały, śmieci w górę

Jarosław Jędrysiak20 maja 2019
zmarla

Zmarła potrącona 16-latka

Jarosław Jędrysiak12 maja 2019