Najwięcej włożą w kanalizację – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Najwięcej włożą w kanalizację

Jak uzasadniał skarbnik Andrzej Kluczny, chodzi o to, by poprawnie wyznaczyć dalszy kierunek rozwoju sieci.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Najwięcej włożą w kanalizację

INWESTYCJE. W 12,5-milionową kwotę przeznaczoną na inwestycje w uchwalonym w końcu stycznia budżecie gminy Miedźno znalazło się około dwudziestu zadań. Kilka wiąże się z milionowymi wydatkami

Najdroższe zadanie wpisane do budżetu na ten rok to budowa kanalizacji sanitarnej w Izbiskach. Przeznaczono na nią 4,18 mln zł. Warto zaznaczyć, że gmina przeprowadzi też analizę sieci kanalizacyjnej (za kwotę do 150 tys. zł). Jak uzasadniał skarbnik Andrzej Kluczny, chodzi o to, by poprawnie wyznaczyć dalszy kierunek rozwoju sieci. Powstawała ona przez dłuższy czas i po latach mogłoby się okazać, że koncepcje przyjmowane tu w różnych okresach czy w różnych kadencjach samorządu nie do końca do siebie przystają.

Niewiele mniejszą kwotę 3,56 mln zł zabezpieczono na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie.

Milionowe kwoty pochłoną też zadania drogowe. 2,08 mln zł zapisano w budżecie na budowę ulicy Łąkowej w Miedźnie. Okrągły milion – na budowę ulic Akacjowej, Tartakowej i Sosnowej w Ostrowach nad Okszą.

Pozostałe zadania inwestycyjne pochłoną już znacznie niższe kwoty. Jako ostatnie wymieńmy jeszcze zamierzoną renowację pomnika bohaterów wojny obronnej, który stoi w Mokrej. Przewiduje się też rewitalizację terenu położonego wokół pomnika. A wszystko ma związek z tegoroczną 80. rocznicą bitwy pod Mokrą. Na te zadania zapisano w budżecie bez mała 387 tys. zł. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

vv

Znaleźli sposób na tańsze śmieci

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2019
dostali

Dostali stołki na otarcie łez

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2019
miedzno

Wybudują im nowy posterunek?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2019
dzieci

By dzieci były bezpieczne na drodze

Jarosław Jędrysiak5 stycznia 2019
fjh

Niepodległościowa uroczystość w szkole

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2018
54e

Wójt ma większość w radzie

Jarosław Jędrysiak24 listopada 2018