Nie ma kto zbudować zbiornika? – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Nie ma kto zbudować zbiornika?

Mamy na to zadanie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jeżeli przetargu nie rozstrzygniemy pozytywnie, będziemy się skłaniać ku zmianie technologii dotyczącej zbiornika. Bo możemy nie mieć innej możliwości, jeśli chcemy to zadanie zrealizować. A jest ono bardzo zasadne – podał wójt Henryk Mach podczas ostatniej sesji.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nie ma kto zbudować zbiornika?

PROBLEM. Na terenie ujęcia wody w Przystajni ma być wybudowany dodatkowy zbiornik, który mieściłby 300 metrów sześciennych wody pitnej. Na razie gminie nie udało się jednak znaleźć firmy, która to zrobi

Gmina zmuszona była kilka razy ogłaszać przetarg na budowę zbiornika. Najpierw zawadą okazała się zbyt wysoka zaproponowana cena realizacji takiego zadania. Potem – brak złożenia jakiejkolwiek oferty. W najświeższej odsłonie tego postępowania gmina spodziewa się rozstrzygnięć w najbliższym czasie.

– Mamy na to zadanie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jeżeli przetargu nie rozstrzygniemy pozytywnie, będziemy się skłaniać ku zmianie technologii dotyczącej zbiornika. Bo możemy nie mieć innej możliwości, jeśli chcemy to zadanie zrealizować. A jest ono bardzo zasadne – podał wójt Henryk Mach podczas ostatniej sesji.

Brak wyboru firmy, która zbuduje zbiornik, w najczarniejszym scenariuszu mógłby się skończyć utratą dofinansowania, które gmina już ma przyznane. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

przystajn-rynek

Rynek drugi w Polsce

Jarosław Jędrysiak18 maja 2020
3

Kupili maski ochronne

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
przystajn

Rynek w Przystajni walczy o nagrodę

Jarosław Jędrysiak1 kwietnia 2020
rynek-przystajn

Rynek doceniony

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020
pierwszy rajd rowerowy

Pierwszy rajd rowerowy ku czci żołnierzy wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2020
K - Jaki stan powietrza w gminie (1311) + fot

Jaki stan powietrza w gminie?

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020