To może być już koniec zimy. Nowa prognoza długoterminowa – Gazeta Kłobucka
Pogoda

To może być już koniec zimy. Nowa prognoza długoterminowa

Mapa anomalii temperatury dla najbliższych dni. W Polsce ciepło, nawet do 12 stopni C.
severe-weather.eu
To może być już koniec zimy. Nowa prognoza długoterminowa

Zima odwołana. Według wstępnych prognoz pogody przez najbliższe trzy tygodnie poczujemy prawdziwą wiosnę. Cieplejszy pod względem średnich temperatur ma być tegoroczny marzec, a w Wielkanoc szykuje się ponad 20 stopni ciepła.

Eksperci i amatorzy obserwacji zjawisk w pogodzie żyją już nowymi prognozami długoterminowymi. Według obliczeń komputerowych modeli pogody w Polsce i Europie Centralnej kończy się już zima. Poza krótkotrwałymi incydentami zimowymi (szybko zanikający śnieg, ujemne temperatury nocą) nie grozi nam już powrót srogiej zimy.

– Dzień dobry Europo! Kto jest gotowy na wiosnę? Począwszy od połowy lutego niesamowita blokada wysokiego ciśnienia przyniesienie kilka niezwykle ciepłych dni – donoszą analitycy serwisu SevereWeather.eu. – W kolejnych 10 dniach zimy brak – piszą dalej.

Według nich w Polsce i centralnej części Europy zapanuje, wyjątkowe jak na tę porę roku, ocieplenie. W Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu ostro świecące słońce podbije temperatury nawet do 12 stopni Celsjusza. W dodatku wiosenny epizod ma szansę zmienić się w regularną wiosnę. To dlatego, że w prognozach sięgających aż trzech tygodni do przodu, również nie widać powrotu zimy.

Pogoda luty 2019. Możliwe anomalie temperatur
Komputerowy model Global Forecast System przewiduje, że najprawdopodobniej cały luty będzie cieplejszy w porównaniu do średnich temperatur dlatego miesiąca o 2 st. C. Według ekspertów to duża zmiana w odniesieniu do ubiegłego roku. Wówczas atak srogiej zimy w Polsce przypadł na przełom lutego i marca.

– Wiele wskazuje na to, że luty 2019 roku może upewnić nas o postępujących zmianach klimatu. Ocieplenie przyczynia się do zanikania typowych pór roku. Widać to już na przykładzie ostatnich zim – komentują autorzy serwisu FaniPogody.pl.

Źródło: wp.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pogoda

zabezp

Uwaga, wieczorem wichury

Adam Świerczyński5 października 2017
goraco

Upał wraca!

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2017
pogoda

Weekend ma być niezbyt ciepły

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2017
pogoda

Dzisiaj też ma być niespokojnie

Ewa Chojnacka11 lipca 2017
pogoda

Druga połowa lipca – upały

Ewa Chojnacka10 lipca 2017
asdadads

Mrozy ustąpiły. Teraz czas na zamiecie?

Redakcja12 stycznia 2017