Powiat

Amator Golce halowym mistrzem powiatu kłobuckiego

Amator Golce, halowy mistrz powiatu kłobuckiego, z klubowymi działaczami, gośćmi honorowymi, organizatorami mistrzostw oraz nagrodami.

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Amator Golce, zajmujący po piłkarskiej jesieni trzecie miejsce w częstochowskiej okręgówce, zwyciężył w XIX Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana w Kłobucku. W nagrodę otrzymał puchar ufundowany przez Zbigniewa Pilśniaka, przewodniczącego rady powiatu

W spotkaniu finałowym Amator (podobnie jak trzy tygodnie wcześniej podczas XIX Mistrzostw Gminy Wręczyca Wielka w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta) po dogrywce 1:0 (w regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis) pokonał Olimpię Truskolasy.

W emocjonującym i wyrównanym spotkaniu finałowym „złotą” bramkę na wagę mistrzostwa (drugiego w historii) dla Amatora Golce zdobył – po indywidualnej i dynamicznej akcji na dwie minuty przed zakończeniem dogrywki – syn selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, Robert Brzęczek, który od tego sezonu reprezentuje również futsalowe barwy I-ligowej Odry Opole. Zresztą podopieczni grającego trenera Tomasza Czoka triumfowali w tym roku już w trzecim halowym turnieju: wcześniej w gminnych mistrzostwach we Wręczycy Wielkiej oraz częstochowskiej imprezie poświęconej tragicznie zmarłemu Michałowi Kobusowi.

W niedzielnych XIX Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów w hali kłobuckiej Szkoły Podstawowej nr 3 zobaczyliśmy, podobnie jak w roku ubiegłym, osiem drużyn (w tym aż pięć z gminy Wręczyca Wielka). Najpierw systemem „każdy z każdym” rywalizowały one w dwóch czterozespołowych grupach. W grupie A bezkonkurencyjny był – z kompletem 9 punktów i znakomitym bilansem bramkowym 17:0 – obrońca tytułu, KS Panki, który wyprzedził niespodziewanie B-klasową Olimpię II Truskolasy, A-klasowy Grom Miedźno i Bklasowy Maraton Waleńczów. W grupie B rywalizacja było bardziej wyrównana. Zwyciężyła Olimpia Truskolasy (z 7 punktami) przed późniejszym triumfatorem, Amatorem Golce (m.in. 2:2 z Juniorem oraz 1:1 z Olimpią), B-klasowym Juniorze Szarlejka, mogącym mówić o pewnym niedosycie (m.in. prowadząc 2:0 z Olimpią, ostatecznie przegrał 2:3) i A-klasowym Huraganie Jezioro. W półfinałach Amator po golach dwóch wyróżniających się zawodników – Denysa Dushkina oraz Grzegorza Kędzierskiego, grającego w decydujących meczach z kontuzją – wygrał 2:0 z KS-em Panki, a w bratobójczym pojedynku pierwsza drużyna Olimpii Truskolasy, występująca w częstochowskiej okręgówce, 6:1 pokonała drugi B-klasowy zespół. W spotkaniu o trzecie miejsce KS Panki zwyciężył Olimpię II 6:0 (cztery gole najlepszego strzelca mistrzostw, Tomasza Pasieki). Pomimo przegranej 0:1 (złoty gol Kacpra Mościńskiego) z Juniorem Szarlejka piąte miejsce w mistrzostwach wywalczył Grom Miedźno. Drużyna z Szarlejki po proteście drużyny Gromu została ukarana walkowerem (0:5) z powodu gry nieuprawnionego zawodnika. Siódme miejsce zajął Huragan Jezioro, który 6:1 pokonał Maraton Waleńczów.

Puchary, statuetki, medale, dyplomy oraz liczne nagrody rzeczowe w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych wręczali przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kłobucku Zbigniew Pilśniak i Maciej Mońka, starosta i wicestarosta kłobucki Henryk Kiepura i Zdzisława Kall, członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego, a zarazem jeden z twórców halowych mistrzostw Krzysztof Nowak, żona Marka Sztolcmana, Anna Sztolcman, kierownik mistrzostw Stanisław Wrzesiński oraz członek zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie (który nad mistrzowską halową imprezą objął patronat sportowy) Wojciech Kowalik.

Organizatorami największej halowej imprezy na terenie naszego powiatu byli wspólnie Zarząd Powiatu Kłobuckiego i ULKS Herkules Truskolasy, a współorganizatorami Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku i Gmina Kłobuck. Patronat prasowy nad powiatowymi mistrzostwami objęła „Gazeta Kłobucka”.

Klasyfikacja końcowa

1. Amator Golce (Przemysław Woldan-br, Kamil Młyńczyk, Dorian Matyja, Robert Brzęczek, Grzegorz Kędzierski, Denys Dushkin, Adrian Sikorski, Jakub Nogal; grający trener: Tomasz Czok), 2. Olimpia Truskolasy, 3. Klub Sportowy Panki, 4. Olimpia II Truskolasy, 5. Grom Miedźno, 6. Junior Szarlejka, 7. Huragan Jezioro, 8. Maraton Waleńczów.

Klasyfikacje indywidualne mistrzostw

Najlepszy piłkarz (nagroda im. Tadeusza Witta): Grzegorz Kędzierski (Amator Golce).
Najlepszy strzelec (puchar Anny Sztolcman): Tomasz Pasieka (KS Panki)-11 bramek.
Najlepszy bramkarz: Przemysław Woldan (Amator Golce).
Najlepszy obrońca: Denys Dushkin (Amator Golce).
Piłkarskie „odkrycie” (nagroda im. Dariusza Dobosza): Bartosz Piechel (KS Panki).
MVP XIX Mistrzostw (nagroda kierownika mistrzostw Stanisława Wrzesińskiego): Grzegorz Kędzierski (Amator Golce).
Najlepsza druga „piątka” mistrzostw: Dariusz Sobolewski-br (Panki), Cezary Tomziński (Olimpia), Patryk Kudła (Panki), Paweł Mardosz (Olimpia), Robert Brzykcy (Olimpia II).