Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami – Gazeta Kłobucka
Polityka

Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

Jerzy Sądel od kilku lat przestał być obecny w lokalnej polityce. Czy jeszcze wróci?
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

KADRY. W ubiegły czwartek Jerzy Sądel – dawniej poseł i samorządowiec z powiatu kłobuckiego – został odwołany ze stanowiska dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie

Polityk i samorządowiec był ostatnim – jak dotąd – posłem reprezentującym powiat kłobucki i jednocześnie pochodzącym z tego powiatu. Niedługo po tym, jak nie uzyskał reelekcji w wyborach parlamentarnych, został powołany na szefa Lasów Państwowych w regionie lubelskim. W międzyczasie Jerzy Sądel miał też okazję, by po wyborach samorządowych przyjąć zwalniający się w naszym okręgu mandat poselski po Konradzie Głębockim. Nie uczynił tego.

Tymczasem jego praca na stanowisku dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych dobiegła końca po nieco ponad trzech latach. Powołany w listopadzie 2015 roku, teraz – 7 lutego – Sądel został odwołany z tej funkcji przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Następcą polityka pochodzącego z naszego powiatu został w Lublinie dr inż. Marek Kamola, wykładowca Zakładu Przyrodniczych Podstaw Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego, kierownik lubelskiej pracowni Zespołu Ochrony Lasu w Radomiu. Chcieliśmy zapytać Jerzego Sądla o jego dalsze zawodowe i polityczne plany. Także o to, czy będą one ponownie bliżej związane z naszym powiatem. Mimo kilku prób – nie udało nam się dodzwonić i porozmawiać. Skądinąd wiemy, że bezskutecznie próbowały też tego media lubelskie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polityka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Polityka

duda

W powiecie – Duda, w Kłobucku – Trzaskowski

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
wybory

A gdyby wybory odbyły się normalnie?

Adam Świerczyński4 maja 2020
100-zloty

„Skubanie samorządów”

Jarosław Jędrysiak26 grudnia 2019
kiepura będzie

Kiepura będzie jedynką PSL?

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019
87

Kto idzie po wójta i burmistrza

Jarosław Jędrysiak22 lipca 2018
ergre

Nasz poseł wiceministrem

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2018