Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami – Gazeta Kłobucka
Polityka

Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

Jerzy Sądel od kilku lat przestał być obecny w lokalnej polityce. Czy jeszcze wróci?
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

KADRY. W ubiegły czwartek Jerzy Sądel – dawniej poseł i samorządowiec z powiatu kłobuckiego – został odwołany ze stanowiska dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie

Polityk i samorządowiec był ostatnim – jak dotąd – posłem reprezentującym powiat kłobucki i jednocześnie pochodzącym z tego powiatu. Niedługo po tym, jak nie uzyskał reelekcji w wyborach parlamentarnych, został powołany na szefa Lasów Państwowych w regionie lubelskim. W międzyczasie Jerzy Sądel miał też okazję, by po wyborach samorządowych przyjąć zwalniający się w naszym okręgu mandat poselski po Konradzie Głębockim. Nie uczynił tego.

Tymczasem jego praca na stanowisku dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych dobiegła końca po nieco ponad trzech latach. Powołany w listopadzie 2015 roku, teraz – 7 lutego – Sądel został odwołany z tej funkcji przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Następcą polityka pochodzącego z naszego powiatu został w Lublinie dr inż. Marek Kamola, wykładowca Zakładu Przyrodniczych Podstaw Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego, kierownik lubelskiej pracowni Zespołu Ochrony Lasu w Radomiu. Chcieliśmy zapytać Jerzego Sądla o jego dalsze zawodowe i polityczne plany. Także o to, czy będą one ponownie bliżej związane z naszym powiatem. Mimo kilku prób – nie udało nam się dodzwonić i porozmawiać. Skądinąd wiemy, że bezskutecznie próbowały też tego media lubelskie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polityka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Polityka

100-zloty

„Skubanie samorządów”

Jarosław Jędrysiak26 grudnia 2019
kiepura będzie

Kiepura będzie jedynką PSL?

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019
87

Kto idzie po wójta i burmistrza

Jarosław Jędrysiak22 lipca 2018
ergre

Nasz poseł wiceministrem

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2018
jeryz

Jerzy Sądel znowu będzie posłem?

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2018
ccc

Politycy zafundowali nam zakaz handlu w niedziele

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2017