Wybiorą bezpieczne gospodarstwa – Gazeta Kłobucka
Powiat

Wybiorą bezpieczne gospodarstwa

W szesnastu edycjach konkursu udział wzięło ponad 19 tysięcy gospodarstw indywidualnych.
ARCH.
Wybiorą bezpieczne gospodarstwa

KONKURS. KRUS zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Od 2003 r. konkurs organizowany jest przez KRUS we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

XVII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” uzyskał patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W szesnastu edycjach konkursu udział wzięło ponad 19 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Każdego roku uczestnikom przyznawane są cenne nagrody. Zdobywcy pierwszego miejsca w 2018 roku, Agata i Zbigniew Przyjemscy z Kamieńczyc w województwie świętokrzyskim, otrzymali ciągnik rolniczy Ursus C-380 o mocy 55 KW.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie są stosowane zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu BHP w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin. (as)

Ważne terminy:
29.03.2019 r. – upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
20.05.2019 r. – zakończenie etapu regionalnego
21.06.2019 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego
08.07-26.07.2019 r. – wizytacja gospodarstw finałowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

foto

Fotopułapki w kłobuckich lasach!

Jarosław Jędrysiak19 maja 2019
try

Obchodziliśmy narodowe święto

Jarosław Jędrysiak13 maja 2019
ujk

Sprzedają puste faktury w internecie

Jarosław Jędrysiak8 maja 2019
pogotowie

Pogotowie bez zmian

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2019
biegi

Medale Pawełczaka i Nogi

Stanisław Wrzesiński22 kwietnia 2019
stra

Strajk w kłobuckich szkołach

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2019