Wybiorą bezpieczne gospodarstwa – Gazeta Kłobucka
Powiat

Wybiorą bezpieczne gospodarstwa

W szesnastu edycjach konkursu udział wzięło ponad 19 tysięcy gospodarstw indywidualnych.
ARCH.
Wybiorą bezpieczne gospodarstwa

KONKURS. KRUS zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Od 2003 r. konkurs organizowany jest przez KRUS we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

XVII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” uzyskał patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W szesnastu edycjach konkursu udział wzięło ponad 19 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Każdego roku uczestnikom przyznawane są cenne nagrody. Zdobywcy pierwszego miejsca w 2018 roku, Agata i Zbigniew Przyjemscy z Kamieńczyc w województwie świętokrzyskim, otrzymali ciągnik rolniczy Ursus C-380 o mocy 55 KW.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie są stosowane zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu BHP w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin. (as)

Ważne terminy:
29.03.2019 r. – upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
20.05.2019 r. – zakończenie etapu regionalnego
21.06.2019 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego
08.07-26.07.2019 r. – wizytacja gospodarstw finałowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

Jak wymienić piec jeszcze przed sezonem 4580 fot

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak wymienić piec jeszcze przed sezonem?

Adam Świerczyński23 sierpnia 2019
garnek

Kara za pokazy produktów

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2019
powiat

Do starostwa rano

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2019
fdv-1

Robota w Popowie, drzemka w powiecie. Jak pracują radni?

Jarosław Jędrysiak20 sierpnia 2019
K - Przyjmują wnioski na zwrot akcyzy (1585) + fot

Przyjmują wnioski na zwrot akcyzy

Jarosław Jędrysiak20 sierpnia 2019
K - 20 minut szybciej na Śląsk (2887) + fot

Znów zmiany na DK1

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2019