Jerzy Sądel wraca do Kłobucka – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Jerzy Sądel wraca do Kłobucka

Jerzy Sądel wraca do kłobuckiego nadleśnictwa. I do lokalnej polityki. Oj, będzie się działo.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jerzy Sądel wraca do Kłobucka

SAMORZĄD. Leśnik, samorządowiec i polityk w jednym, Jerzy Sądel, po kilku latach spędzonych w Lublinie wraca teraz do powiatu kłobuckiego. Od dziś pełni funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Kłobuck. A co z powrotem do polityki?

Dotychczasowy nadleśniczy, Grzegorz Półtorak, przechodzi na emeryturę. Półtorak na naszym terenie dał się poznać z dobrej strony. Śmiało można powiedzieć, że podniósł współpracę nadleśnictwa z samorządami na nieznany tu wcześniej poziom. Efektem był m.in. współudział nadleśnictwa w budowie dróg, z których korzystają mieszkańcy, ale które służą też do celów gospodarczych Lasom Państwowym. Obowiązki kłobuckiego nadleśniczego pełnił w ostatnim czasie Paweł Krej, formalnie zastępca nadleśniczego. To była jednak sytuacja przejściowa. Od dziś nadleśniczym w Kłobucku jest Jerzy Sądel. Informację tę sam zainteresowany potwierdził nam we wtorek rano w rozmowie telefonicznej.

– Tak, od 1 marca obejmuję stanowisko nadleśniczego w Nadleśnictwie Kłobuck – powiedział podczas rozmowy.

Jerzy Sądel nie tylko jest leśnikiem, który przez lata pracował w kłobuckim nadleśnictwie, a ostatnio przez trzy lata pełnił funkcję regionalnego dyrektora Lasów Państwowych w Lublinie. W poprzedniej kadencji był też posłem reprezentującym nasz powiat w sejmie – pierwszym po latach i jak dotąd ostatnim, który mandat poselski sprawował jako mieszkaniec powiatu kłobuckiego, bo zwykle reprezentują nas posłowie mieszkający poza naszym powiatem. Sądel aktywnie działał też na niwie samorządowej. Przed rozpoczęciem kariery poselskiej był wiceprzewodniczącym rady powiatu. Słynął z ostrych spięć – zwłaszcza z samorządowcami z PSL-u. Czy teraz wraca do nadleśnictwa i zajmie się Lasami Państwowymi, czy może znów zaangażuje się w nasze lokalne życie polityczne?

– Na pewno nie będę siedział bezczynnie, jak ci z PSL-u – mówi nam nowy kłobucki nadleśniczy.

Lokalna polityka z Jerzym Sądlem jako aktywnym uczestnikiem zapewne zyska na kolorycie. Jako człowiek dobrze znający lokalne sprawy i problemy Sądel ma też świetną szansę być dobrym i biorącym pod uwagę interesy mieszkańców nadleśniczym. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. leśny_ludek

    7 marca 2019 at 14:40

    Pan Grzegorz Półtorak „dał się poznać z dobrej strony” przyczyniając i zezwalając na wyrznięcie ogromnej ilości drzew w lasach nadleśnictwa kłobuck. Dziekujemy. Łyso po tych lasach bardziej nie było . Galerie jeszcze tam trzeba było wybudować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Kto zrobił najlepszy 2

Kto zrobił najlepszy deser?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dzienkobiet

Święto kobiet w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
matematyk

Karol matematyk

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
kłobuck

Prezydent Duda pomoże obwodnicy?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019
bankomat

Czemu przenieśli bankomat na ulicę?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019
wfsd

Kłobuck z kołem gospodyń

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019