Czemu przenieśli bankomat na ulicę? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Czemu przenieśli bankomat na ulicę?

Bank radzi, by po prostu wziąć sobie do serca podstawy bezpieczeństwa przy wypłacaniu pieniędzy. I tak np. podczas wpisywania PIN-u trzeba starać się zasłaniać klawiaturę.
Czemu przenieśli bankomat na ulicę?

NASZE INTERWENCJE. Przy kłobuckim oddziale PKO BP od lat funkcjonuje bankomat. Jeszcze całkiem niedawno znajdował się on w niedużym pomieszczeniu z drzwiami od strony ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą. Teraz jest przy ul. 11 Listopada. Pod chmurką. Czy to na pewno zmiana na lepsze?

Wątpliwość, czy decyzja banku jest słuszna, wyraziła w telefonie do naszej redakcji jedna z czytelniczek.

– Bankomat przeniesiono z zamykanego pomieszczenia na ścianę budynku od strony ul. 11 Listopada. Dlaczego? Gdy bankomat znajdował się w niewielkim pomieszczeniu z drzwiami, można było skutecznie odizolować się od wzroku osób czekających w kolejce. To było też wygodne w czasie niepogody – wylicza nasza rozmówczyni.

Z kłobuckiego oddziału banku odesłano nas po wyjaśnienia do ogólnopolskiego biura prasowego PKO BP. – Wobec potrzeby doposażenia oddziału we wrzutnię, czyli urządzenie dla wpłat klientów korporacyjnych i małych i średnich przedsiębiorstw, dotychczas działający bankomat został przeniesiony na zewnątrz w ścianę budynku. To po to, aby móc pomieścić dwie maszyny na terenie tego oddziału przy jednoczesnym maksymalnym dostępie dla klientów – podaje nam Iwona Radomska z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO BP.

Potrzeba pomieszczenia większej liczby maszyn do użytku klientów powoduje też, że powrotu do stanu poprzedniego – do bankomatu w pomieszczeniu z drzwiami od ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą – już nie będzie.

– Wobec zaistniałych zmian i korzyści płynących dla wszystkich klientów banku nie planujemy zamiany aranżacji w posadowieniu bankomatu – dodaje Radomska.

Bank radzi, by po prostu wziąć sobie do serca podstawy bezpieczeństwa przy wypłacaniu pieniędzy. I tak np. podczas wpisywania PIN-u trzeba starać się zasłaniać klawiaturę. Warto też uważać, czy ktoś ze stojących w kolejce nie próbuje po prostu za wiele podpatrzeć. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Shkr

    14 marca 2019 at 14:28

    Wszędzie są na zewnątrz i nikomu to nie przeszkadza. Uważam dyskusję za zbyt błachą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

fd

Teatr aMOK zaprasza na spektakl „ŚMIECH TO NIE GRZECH”

Ewa Chojnacka23 maja 2019
pobil

Znany rabuś pobił człowieka

Jarosław Jędrysiak21 maja 2019
niepelnosprawnosc

„Otwórz się na niepełnosprawność”

Jarosław Jędrysiak19 maja 2019
zabawa

Wreszcie mają gdzie się bawić

Jarosław Jędrysiak18 maja 2019
kosze

Kłobucczanie więcej zapłacą za śmieci

Jarosław Jędrysiak16 maja 2019
konf

Konferowali na żywo z zagranicą

Jarosław Jędrysiak6 maja 2019