„Podróż na Planetę Grzeczności” – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

„Podróż na Planetę Grzeczności”

Uczniowie ciekawie i pożytecznie spędzili ferie w górach.
SZKOŁA WE WRĘCZYCY WIELKIEJ
„Podróż na Planetę Grzeczności”

EDUKACJA. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej pojechali na zimowisko do Karpacza. W górach nie tylko cieszyli się zimową przyrodą, ale brali też udział w ciekawych warsztatach w ramach projektu „Podróż na Planetę Grzeczności”

– To projekt szkolny promujący uczenie się skutecznych działań na rzecz dobra wspólnego, dbania o zdrowie psychiczne i zapobieganie zaburzeniom w relacjach społecznych. Uczy też odpowiedzialności za siebie i innych oraz wydajnej pracy na rzecz środowiska szkolnego – opisuje Danuta Lamik, dyrektor szkoły.

W ramach projektu społeczność szkolna była przez cały rok angażowana w różne akcje, wystawy, konkursy, kampanie, prelekcje i tak dalej. Ten zimowy wyjazd był tu więc tylko wisienką na torcie – oczywiście wisienką bardzo smaczną. Uczniowie odbyli w czasie wyjazdu liczne wędrówki, poświęcili czas na zabawy w terenie i na poznawanie historii Karkonoszy. Ponieważ wszystko działo się w czasie ferii, dbano też o miłą, relaksującą atmosferę i o wypoczynek.

– Uczestnicy wędrowali nad Zaporę nad Łomnicą, poznali niesamowitą historię Świątyni Wang, podążali śladami Ducha Gór, odkrywali mistyczne tajemnice i legendy w „Karkonoskich Tajemnicach”, relaksowali się na basenie „Tropicana” i na torze saneczkowym „Kolorowa”. Zwiedzili też Ścięgny i Miasteczko „Western City”, zobaczyli Wodospad Kamieńczyk, byli w Leśnej Hucie Szkła i w Muzeum Minerałów Juna w Szklarskiej Porębie – relacjonuje Anita Mazik, która wraz trzema innymi nauczycielkami opiekowała się uczniami podczas wyjazdu.

Dorzućmy jeszcze swego rodzaju dowód na to, że warsztaty były dla dzieci ciekawe. To tematy, wokół których odbywały się zajęcia: „Wyprawa z Łucją do Starej Szafy”, „Wizyta u Lwa Aslana”, „Ognisko z Białą Czarownicą” czy „Skarby Walonów” – kojarzą się bardzo baśniowo.

Współorganizatorem wyjazdu była gminna komisja do spraw problemów alkoholowych – GKRPA dofinansowała te szczególne dziecięce ferie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

straz

Ile interwencji mieli strażacy z gminnych OSP?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2019
osinski

Wójt chce naprawiać metodycznie

Jarosław Jędrysiak28 marca 2019
435-1

Wpadł przez mapę

Jarosław Jędrysiak19 marca 2019
koncert

Akompaniując wirtuozowi akordeonu

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
alko

Chciał wynieść alkohol za 800 złotych

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dsf

Gmina wchodzi do związku

Jarosław Jędrysiak6 marca 2019