Gdzie najwięcej wypadków? – Gazeta Kłobucka
Powiat

Gdzie najwięcej wypadków?

W zeszłym roku na drogach powiatu kłobuckiego doszło do 46 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych 7 osób poniosło śmierć, a 54 osoby zostały ranne.
Gdzie najwięcej wypadków?

POLICJA. Policja opublikowała raport bezpieczeństwa. Jedna z jego części dotyczy bezpieczeństwa na drogach i liczby wypadków. Czy da się wskazać szlak komunikacyjny, który jest szczególnie niebezpieczny?

W zeszłym roku na drogach powiatu kłobuckiego doszło do 46 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych 7 osób poniosło śmierć, a 54 osoby zostały ranne. Liczby te są porównywalne z ubiegłorocznymi. Ale same w sobie niewiele mówią.

Co innego, jeśli uwzględnić fakt, gdzie do konkretnych zdarzeń doszło. Aż 13 wypadków miało miejsce na terenie gminy Wręczyca. Niewiele mnie, bo 10 – w gminie Krzepice. W pozostałych liczba takich zdarzeń była mniejsza ponad dwukrotnie niż w gminie Wręczyca. Co więcej, właśnie na drogach tej gminy zginęły 4 osoby ze wszystkich 7 ubiegłorocznych ofiar śmiertelnych na drogach naszego powiatu. Z kolei na terenie gminy Krzepice nie było ofi ar śmiertelnych, ale było aż 21 rannych – ponad dwa razy więcej niż w jakiejkolwiek innej gminie.

Trochę inaczej jest z kolizjami, czyli takimi zdarzeniami, gdzie nie dochodzi do poważniejszych obrażeń ciała, wymagających dłuższej hospitalizacji. Na 670 kolizji aż 253 miały miejsce w gminie Kłobuck. W gminie Wręczyca było ich 140. Gdzie indziej w powiecie takich zdarzeń drogowych było znacznie mniej.

Jest jeszcze bardziej naoczny sposób przekonania się, gdzie na drogach szczególnie warto uważać i nie zapominać o bezpieczeństwie. Mamy na terenie powiatu cztery drogi o szczególnie dużym natężeniu ruchu. To droga krajowa nr 43 (Częstochowa-Kłobuck-Opatów-Krzepice-Wieluń) i trzy drogi wojewódzkie: 491 (Częstochowa-Biała-Kamyk-Łobodno-Miedźno-Popów-Działoszyn), 492 (Wręczyca-Kłobuck-Ostrowy) i 494 (Wręczyca-Truskolasy-Panki-Przystajń). Na trzech z nich były w ubiegłym roku wypadki ze skutkiem śmiertelnym, doszło też do dziesiątek kolizji. Która z tych dróg zasługuje na miano najbardziej niebezpiecznej? Dane przedstawiamy na wykresach, a ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Graf - Cad

    15 marca 2019 at 10:26

    Po za tym nie stosowanie wymaganego odstępu od jednosladów , często się zdarza , że mija Cię jakies luxusowe auto i przejeżdża 10 cm od jednosladu albo jeszcze bliżej …

  2. Luksa

    14 marca 2019 at 10:14

    Proponuję DW 491 pomiędzy Kamykiem a Łobodnem tutaj dziennie coś się dzieje, wyprzedzanie na trzeciego, spychanie pojazdów do rowu i nagminne przekraczanie prędkości po wjeździe do Kamyka czy Łobodna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

kamyk

Pogoń Kamyk halowym mistrzem młodzików

Stanisław Wrzesiński13 marca 2019
bexzpi

Wybiorą bezpieczne gospodarstwa

Jarosław Jędrysiak4 marca 2019
fre

Bezrobocie znikome. Nie pracuje ten, kto nie chce?

Jarosław Jędrysiak3 marca 2019
ewr

Olimpia Truskolasy mistrzem juniorów młodszych

Stanisław Wrzesiński2 marca 2019
rgt

Trwa nabór wniosków na małe przetwórstwo

Adam Świerczyński26 lutego 2019
telefon

Oszuści podszywają się pod bank

Adam Świerczyński25 lutego 2019