Gdzie najwięcej wypadków? – Gazeta Kłobucka
Powiat

Gdzie najwięcej wypadków?

W zeszłym roku na drogach powiatu kłobuckiego doszło do 46 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych 7 osób poniosło śmierć, a 54 osoby zostały ranne.
Gdzie najwięcej wypadków?

POLICJA. Policja opublikowała raport bezpieczeństwa. Jedna z jego części dotyczy bezpieczeństwa na drogach i liczby wypadków. Czy da się wskazać szlak komunikacyjny, który jest szczególnie niebezpieczny?

W zeszłym roku na drogach powiatu kłobuckiego doszło do 46 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych 7 osób poniosło śmierć, a 54 osoby zostały ranne. Liczby te są porównywalne z ubiegłorocznymi. Ale same w sobie niewiele mówią.

Co innego, jeśli uwzględnić fakt, gdzie do konkretnych zdarzeń doszło. Aż 13 wypadków miało miejsce na terenie gminy Wręczyca. Niewiele mnie, bo 10 – w gminie Krzepice. W pozostałych liczba takich zdarzeń była mniejsza ponad dwukrotnie niż w gminie Wręczyca. Co więcej, właśnie na drogach tej gminy zginęły 4 osoby ze wszystkich 7 ubiegłorocznych ofiar śmiertelnych na drogach naszego powiatu. Z kolei na terenie gminy Krzepice nie było ofi ar śmiertelnych, ale było aż 21 rannych – ponad dwa razy więcej niż w jakiejkolwiek innej gminie.

Trochę inaczej jest z kolizjami, czyli takimi zdarzeniami, gdzie nie dochodzi do poważniejszych obrażeń ciała, wymagających dłuższej hospitalizacji. Na 670 kolizji aż 253 miały miejsce w gminie Kłobuck. W gminie Wręczyca było ich 140. Gdzie indziej w powiecie takich zdarzeń drogowych było znacznie mniej.

Jest jeszcze bardziej naoczny sposób przekonania się, gdzie na drogach szczególnie warto uważać i nie zapominać o bezpieczeństwie. Mamy na terenie powiatu cztery drogi o szczególnie dużym natężeniu ruchu. To droga krajowa nr 43 (Częstochowa-Kłobuck-Opatów-Krzepice-Wieluń) i trzy drogi wojewódzkie: 491 (Częstochowa-Biała-Kamyk-Łobodno-Miedźno-Popów-Działoszyn), 492 (Wręczyca-Kłobuck-Ostrowy) i 494 (Wręczyca-Truskolasy-Panki-Przystajń). Na trzech z nich były w ubiegłym roku wypadki ze skutkiem śmiertelnym, doszło też do dziesiątek kolizji. Która z tych dróg zasługuje na miano najbardziej niebezpiecznej? Dane przedstawiamy na wykresach, a ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Graf - Cad

    15 marca 2019 at 10:26

    Po za tym nie stosowanie wymaganego odstępu od jednosladów , często się zdarza , że mija Cię jakies luxusowe auto i przejeżdża 10 cm od jednosladu albo jeszcze bliżej …

  2. Luksa

    14 marca 2019 at 10:14

    Proponuję DW 491 pomiędzy Kamykiem a Łobodnem tutaj dziennie coś się dzieje, wyprzedzanie na trzeciego, spychanie pojazdów do rowu i nagminne przekraczanie prędkości po wjeździe do Kamyka czy Łobodna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

foto

Fotopułapki w kłobuckich lasach!

Jarosław Jędrysiak19 maja 2019
try

Obchodziliśmy narodowe święto

Jarosław Jędrysiak13 maja 2019
ujk

Sprzedają puste faktury w internecie

Jarosław Jędrysiak8 maja 2019
pogotowie

Pogotowie bez zmian

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2019
biegi

Medale Pawełczaka i Nogi

Stanisław Wrzesiński22 kwietnia 2019
stra

Strajk w kłobuckich szkołach

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2019