Urzędowa strona martwa? – Gazeta Kłobucka
Popów

Urzędowa strona martwa?

Radna uważa, że gmina powinna bardziej sumiennie podchodzić do zamieszczania materiałów na swoim BIP. To w końcu miejsce, gdzie każdy może szukać oficjalnych dokumentów. Powinien móc je tam znaleźć.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Urzędowa strona martwa?

PROBLEM. Gminy mają prowadzić Biuletyny Informacji Publicznej w postaci stron internetowych. To miejsce, gdzie po prostu szuka się oficjalnych gminnych dokumentów – i mają one tam być dostępne. Nie wszędzie BIP-y są prowadzone sumiennie. O Popowie w tym kontekście piszemy już nie pierwszy raz

W gminie z woli wyborców odświeżony został lokalny samorząd. Widocznie łatwiej w nim teraz o ludzi, którzy życzą sobie bezproblemowego dostępu do dokumentów i informacji urzędu gminy w internecie. Bo współczesna gmina musi też po prostu pełnoprawnie funkcjonować w tym świecie wirtualnym – czasy urzędników bojących się internetu i komputerów to już czasy, przynajmniej teoretycznie, dawno minione.

Za poprzedniej administracji gminnej, w poprzedniej kadencji, zwracaliśmy uwagę na to, że gminny BIP Popowa jest, delikatnie mówiąc, zapuszczony. Ówczesny wójt mówił, że pracują za to nad stroną, nad nowszą jej wersją. Taka strona faktycznie jest i działa nieco lepiej niż BIP. Choć to BIP jest miejscem, gdzie mają trafiać oficjalne dokumenty. A nie zawsze tak się dzieje. Zwróciła na to uwagę jedna z nowych radnych. – Byliśmy informowani o wydaniu zarządzeń pana wójta. Na stronie internetowej w zakładce „zarządzenia” nie mamy żadnych informacji. Można by było na BIP-ie w zakładce „wójt” zarządzenia uzupełnić. Bo de facto nie wiemy, jakie zarządzenia są podejmowane – zwróciła uwagę radna Ilona Lis.

Po wyborach, już za nowego wójta, do aktualności BIP do tej pory można było mieć tyleż zastrzeżeń, co za jego poprzednika. My na razie wstrzymywaliśmy się z krytyką – każdy ma prawo mieć trochę czasu na refleksję i uporządkowanie takich detali jak oficjalny serwis BIP. Skoro problem dziś widzą już także radni, liczymy i my, że gmina się w tym zakresie poprawi. Innym z reguły nie sprawia to problemu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

K - Jesienna biesiada 1

Jesienna biesiada

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
pieniadze-640x400

Ile mają radni z Popowa?

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2019
gazyfikacja

Od czego zależy gazyfi kacja gminy Popów?

Jarosław Jędrysiak26 maja 2019
43

Tłusty czwartek gospodyń wiejskich

Jarosław Jędrysiak3 marca 2019
zlotoegody

Złote gody szesnastu par

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2019
dfgr

Prezes Kowalik zamiast Świtały

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018