Szacunek po angielsku – Gazeta Kłobucka
Mokra

Szacunek po angielsku

Wspólne zajęcia seniorek i uczniów wszystkim dały dużo satysfakcji.
SZKOŁA W MOKREJ
Szacunek po angielsku

EDUKACJA. Szkoła Podstawowa w Mokrej od września realizuje projekt „How to respect?” czyli: „Jak okazać szacunek?”. To w ramach programu English Teaching, który finansuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

– W ramach naszego pomysłu na ciekawe zajęcia z językiem angielskim przeżyliśmy wspólnie wiele niezapomnianych chwil. Zorganizowaliśmy noc w szkole, pieczenie pankracków i gofrów, wycieczki rowerowe do Dębu Hollaka, upamiętniające historyczne wydarzenia z 1939 r. – opowiada nauczycielka angielskiego Nina Kowalik.

To nie wszystko. Zorganizowano też swego rodzaju kurs angielskiego dla pań z koła gospodyń wiejskich. A niedawno, na sam koniec lutego, panie te zaproszono ponownie. Na egzamin!

– Sprawdziliśmy znajomość słówek i wyrażeń z poprzedniego spotkania. Wiedza zaproszonych pań była naprawdę imponująca – chwali nauczycielka. Udany projekt to w dużej mierze wynik skutecznego zaangażowania dzieci w jego realizację. Uczniowie prezentowali więc najpierw scenkę w sklepie, a przy kolejnym spotkaniu – podobne scenki na lotnisku i w restauracji. Panie z KGW poznały też przydatne zwroty i wyrażenia. A wszystko w miłej, karnawałowej jeszcze atmosferze.

– Zaproszone panie prześcigały się w odpowiedziach na pytania, mobilizując tym samym uczniów do wytrwałej pracy. Przekonywały, że naprawdę warto uczyć się języków obcych. Takie spotkanie to doskonała motywacja do dalszych działań – podsumowuje Nina Kowalik. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mokra

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Mokra

uhh

Szkolny teatrzyk znów działa ZSP MOKRA

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2019
kolejarze

Kolejarze w Mokrej

Jarosław Jędrysiak12 września 2017
K - Pami__ o bohaterach 1

Pamięć o bohaterach

Jarosław Jędrysiak9 września 2017
3

77. rocznica bitwy pod Mokrą

Redakcja10 września 2016
sdasda

Dziękowali za plony

Redakcja4 września 2016
2

Uczcijmy rocznicę bohaterskiej obrony kraju

Redakcja30 sierpnia 2016