Karol matematyk – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Karol matematyk

Matematyczny sukces Karola to zasługa jego samego – ale i nauczycielki, która go wspierała, i szkoły, która potrafi stworzyć warunki dla rozwoju uczniowskich talentów.
SP NR 3 KŁOBUCK
Karol matematyk

KONKURS. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

Konkursy szkolne bywają różne, a od zawsze te najbardziej prestiżowe i trudne, wymagające prawdziwie szerokiej wiedzy – to właśnie wojewódzkie konkursy przedmiotowe, które organizuje Śląski Kurator Oświaty. Do niekrótkiej już listy uczniów, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami na tym poziomie, w kłobuckiej Trójce mogą dopisać nowe nazwisko. Karol Bednarski zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

– To ogromny zaszczyt i radość mieć w swojej szkole tak uzdolnionego ucznia. Gratuluję wszystkim, którzy przystąpili do tych konkursów, a szczególnie temu, który uzyskał najwyższe noty – mówi dyrektor SP 3 Paweł Kotkowski.

W szkole podkreślają, że sukces to wynik wytężonej pracy i zdrowej ambicji. Przygotowania do zmagań konkursowych trwały intensywnie od miesięcy. Sporo serca włożył tu i uczeń, i prowadząca go nauczycielka matematyki – Halina Sowa.

– Jesteśmy szczęśliwi i bardzo dumni z osiągnięć Karola. Jednocześnie wierzymy, że w przyszłym roku powtórzymy nasz szkolny sukces – mówi nauczycielka.

W Trójce cieszą się, że zdołali rozpoznać i wesprzeć talent kolejnego ucznia. Jego nauczycielka zasłużenie otrzymała list gratulacyjny od Śląskiego Kuratora Oświaty. A sam laureat – poza satysfakcją, prestiżem i uznaniem – ma też zagwarantowane zwolnienie z egzaminu z maksymalną liczbą punktów i przepustkę do wymarzonej szkoły. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

pobil

Znany rabuś pobił człowieka

Jarosław Jędrysiak21 maja 2019
niepelnosprawnosc

„Otwórz się na niepełnosprawność”

Jarosław Jędrysiak19 maja 2019
zabawa

Wreszcie mają gdzie się bawić

Jarosław Jędrysiak18 maja 2019
kosze

Kłobucczanie więcej zapłacą za śmieci

Jarosław Jędrysiak16 maja 2019
konf

Konferowali na żywo z zagranicą

Jarosław Jędrysiak6 maja 2019
gralnia

Gralnia 4 + eliminacje Catan

Ewa Chojnacka6 maja 2019