Karol matematyk – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Karol matematyk

Matematyczny sukces Karola to zasługa jego samego – ale i nauczycielki, która go wspierała, i szkoły, która potrafi stworzyć warunki dla rozwoju uczniowskich talentów.
SP NR 3 KŁOBUCK
Karol matematyk

KONKURS. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

Konkursy szkolne bywają różne, a od zawsze te najbardziej prestiżowe i trudne, wymagające prawdziwie szerokiej wiedzy – to właśnie wojewódzkie konkursy przedmiotowe, które organizuje Śląski Kurator Oświaty. Do niekrótkiej już listy uczniów, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami na tym poziomie, w kłobuckiej Trójce mogą dopisać nowe nazwisko. Karol Bednarski zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

– To ogromny zaszczyt i radość mieć w swojej szkole tak uzdolnionego ucznia. Gratuluję wszystkim, którzy przystąpili do tych konkursów, a szczególnie temu, który uzyskał najwyższe noty – mówi dyrektor SP 3 Paweł Kotkowski.

W szkole podkreślają, że sukces to wynik wytężonej pracy i zdrowej ambicji. Przygotowania do zmagań konkursowych trwały intensywnie od miesięcy. Sporo serca włożył tu i uczeń, i prowadząca go nauczycielka matematyki – Halina Sowa.

– Jesteśmy szczęśliwi i bardzo dumni z osiągnięć Karola. Jednocześnie wierzymy, że w przyszłym roku powtórzymy nasz szkolny sukces – mówi nauczycielka.

W Trójce cieszą się, że zdołali rozpoznać i wesprzeć talent kolejnego ucznia. Jego nauczycielka zasłużenie otrzymała list gratulacyjny od Śląskiego Kuratora Oświaty. A sam laureat – poza satysfakcją, prestiżem i uznaniem – ma też zagwarantowane zwolnienie z egzaminu z maksymalną liczbą punktów i przepustkę do wymarzonej szkoły. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Kto zrobił najlepszy 2

Kto zrobił najlepszy deser?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dzienkobiet

Święto kobiet w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
kłobuck

Prezydent Duda pomoże obwodnicy?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019
bankomat

Czemu przenieśli bankomat na ulicę?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019
wfsd

Kłobuck z kołem gospodyń

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019
sdfvc

ESKAPADA działa już 23 lata!

Ewa Chojnacka10 marca 2019