Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych – Gazeta Kłobucka
Bór Zajaciński

Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych

Uczczono jednego ze znanych w całej Polsce bohaterów antykomunistycznego podziemia. Stanisław Sojczyński „Warszyc” był przed wojną nauczycielem w szkole w Borze Zajacińskim.
GMINA PRZYSTAJŃ
Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych

UROCZYSTOŚĆ. Wśród miejsc w powiecie, które mają związek z dziejami i postaciami tworzącymi formacje dziś określane mianem Żołnierzy Wyklętych, jest Bór Zajaciński. To z tą miejscowością związany był słynny „Warszyc”

Organizator i dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Stanisław Sojczyński, znany też pod konspiracyjnym pseudonimem „Warszyc”, do chwili wybuchu II wojny światowej był przez kilkanaście lat nauczycielem w szkole w Borze Zajacińskim. Tu dla uczczenia tego bohatera antykomunistycznego podziemia od lat znajduje się tablica pamiątkowa. Ostatnio, po remoncie i rozbudowie tutejszego przedszkola, tablicę przeniesiono w godniejsze miejsce – tuż przy wejściu do budynku. Tam właśnie w czasie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wójt Henryk Mach wraz z dyrektorem szkoły Bogdanem Paprotnym w asyście pracowników samorządowych składając kwiaty, oddali hołd bohaterom walczącym o prawdziwie niepodległą Polskę. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bór Zajaciński

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bór Zajaciński

gf

Okradli i uciekli pasatem. Znasz to auto?

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2018
11

Od 65 lat razem

Redakcja1 lutego 2016