Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych – Gazeta Kłobucka
Bór Zajaciński

Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych

Uczczono jednego ze znanych w całej Polsce bohaterów antykomunistycznego podziemia. Stanisław Sojczyński „Warszyc” był przed wojną nauczycielem w szkole w Borze Zajacińskim.
GMINA PRZYSTAJŃ
Uczcili „Warszyca” i Żołnierzy Niezłomnych

UROCZYSTOŚĆ. Wśród miejsc w powiecie, które mają związek z dziejami i postaciami tworzącymi formacje dziś określane mianem Żołnierzy Wyklętych, jest Bór Zajaciński. To z tą miejscowością związany był słynny „Warszyc”

Organizator i dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Stanisław Sojczyński, znany też pod konspiracyjnym pseudonimem „Warszyc”, do chwili wybuchu II wojny światowej był przez kilkanaście lat nauczycielem w szkole w Borze Zajacińskim. Tu dla uczczenia tego bohatera antykomunistycznego podziemia od lat znajduje się tablica pamiątkowa. Ostatnio, po remoncie i rozbudowie tutejszego przedszkola, tablicę przeniesiono w godniejsze miejsce – tuż przy wejściu do budynku. Tam właśnie w czasie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wójt Henryk Mach wraz z dyrektorem szkoły Bogdanem Paprotnym w asyście pracowników samorządowych składając kwiaty, oddali hołd bohaterom walczącym o prawdziwie niepodległą Polskę. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Czytelnik

    26 marca 2019 at 21:24

    Uczyć dobrze nie ma kto za to proszę jak się do fotografii wypinają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bór Zajaciński

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bór Zajaciński

gf

Okradli i uciekli pasatem. Znasz to auto?

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2018
11

Od 65 lat razem

Redakcja1 lutego 2016