Będą mieszkania socjalne – Gazeta Kłobucka
Kleśniska

Będą mieszkania socjalne

Dziś już wiadomo, że takie dofinansowanie jest. Gmina starała się o nie w ramach środków dostępnych z Regionalnego Programu Operacyjnego w naszym województwie.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będą mieszkania socjalne

MIESZKALNICTWO. Wcześniej była tylko koncepcja i projekt, teraz już wiadomo, że są i środki na utworzenie na terenie gminy Lipie mieszkań socjalnych

Już dość dawno pisaliśmy o tym, że gmina chce przygotować lokale socjalne, z których następnie będą mogli skorzystać wymagający tego rodzaju pomocy mieszkańcy. Później była prezentacja projektu zaadaptowania na ten cel budynku po od dawna niedziałającej szkole w Kleśniskach. Projekt przewidywał jednak dość istotną ingerencję w formę obiektu, by mieszkania móc tam przygotować w jakiś prosty i tani sposób. To więc, czy mieszkania socjalne naprawdę powstaną, zależało od możliwości uzyskania dofinansowania.

Dziś już wiadomo, że takie dofinansowanie jest. Gmina starała się o nie w ramach środków dostępnych z Regionalnego Programu Operacyjnego w naszym województwie. W poniedziałek pojawiła się informacja, że środki z RPO zostały rozdzielone na 8 tego rodzaju projektów w kwocie łącznie 12 milionów złotych. W grupie wniosków, które zakwalifikowano do dofinansowania, znajduje się i ten złożony przez gminę Lipie.

W Kleśniskach dojdzie więc do przebudowy budynku po szkole i wykonania w nim wcześniej zaplanowanych mieszkań socjalnych. Co istotne, warunki dofinansowania są bardzo korzystne. Gmina dostanie niemal 2,4 miliona złotych, a z tych środków zewnętrznych będzie możliwość pokrycia aż 95 proc. kosztów kwalifikowanych.

W urzędzie zapowiadają, że przetarg na to zadanie ogłoszony zostanie już w najbliższym czasie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kleśniska

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kleśniska

K - Pijany bez prawka spowodował wypadek (1808) + fot

Pijany bez prawka spowodował wypadek

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2020
K - Gnał przez wieś 134 na godzinę (1222) + fot

Gnał przez wieś 134 na godzinę

Jarosław Jędrysiak8 września 2019
pies

Wielka kraksa na drodze krajowej

Jarosław Jędrysiak13 maja 2019
mieszkania

Mieszkania socjalne w byłej szkole

Jarosław Jędrysiak24 września 2018
5

Ponad 100 osób szukało 14-latki

Redakcja20 czerwca 2016