Przy Górniczej będą przetwarzać odpady – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Przy Górniczej będą przetwarzać odpady

Radna poprosiła o szczegóły dotyczące planowanego przetwarzania odpadów. W gminie Kłobuck życie nauczyło, że w takich sprawach warto zachowywać czujność.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Przy Górniczej będą przetwarzać odpady

GOSPODARKA. Temat odpadów i ich przetwarzania w gminie Kłobuck nie kojarzy się zbyt dobrze. Czy i tym razem mieszkańcy mogą mieć powody do obaw?

Na wniosek jednej z kłobuckich firm wszczęto postępowanie w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zakładu przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych. Działalność ta ma być prowadzona w Kłobucku przy ul. Górniczej 1. Są to tereny sąsiadujące z obszarem, gdzie już jest prowadzona działalność przemysłowa.

Informacja o zamiarze przetwarzania odpadów w rejonie bliskim miastu może budzić niepokój. Nie dziwi dopytywanie o szczegóły tej sprawy od razu na wtorkowej sesji.

– Czy to jest jakaś duża inwestycja? Jak będzie się odbywało to przetwarzanie odpadów? Czy powinniśmy być zaniepokojeni? – pytała radna Ewelina Kotkowska.

Doświadczeni tematyką przetwarzania odpadów mieszkańcy gminy Kłobuck w tym przypadku mogą – miejmy nadzieję – odłożyć większe obawy na bok. – To przedsięwzięcie polegać będzie na mechanicznym przetwarzaniu odpadów. Czyli będą tam dostarczane odpady z tworzyw sztucznych, które będą rozdrabniane, myte, suszone. Wytwarzany granulat będzie pakowany – podała podczas obrad kierownik Anna Grabowska-Graj z kłobuckiego magistratu.

Postępowanie jest w toku. Na razie miasto poprosiło firmę zainteresowaną uruchomieniem tego rodzaju działalności o uzupełnienie dokumentacji. Potem jeszcze zajmie się sprawą Sanepid.

– Wnioskodawca nie przewiduje stosowania żadnych środków chemicznych ani spalania. Przetwarzanie ma być tylko mechaniczne. Nie wydaje się to jakimś bardzo niebezpiecznym przedsięwzięciem. Zalicza się do drugiej grupy, czyli tych, które mogą oddziaływać na środowisko potencjalnie – dodała Grabowska-Graj. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. torrent

    11 kwietnia 2019 at 07:17

    Great web site you’ve got here.. It’s hard to
    find high-quality writing like yours these days. I really appreciate people like you!
    Take care!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

fd

Teatr aMOK zaprasza na spektakl „ŚMIECH TO NIE GRZECH”

Ewa Chojnacka23 maja 2019
pobil

Znany rabuś pobił człowieka

Jarosław Jędrysiak21 maja 2019
niepelnosprawnosc

„Otwórz się na niepełnosprawność”

Jarosław Jędrysiak19 maja 2019
zabawa

Wreszcie mają gdzie się bawić

Jarosław Jędrysiak18 maja 2019
kosze

Kłobucczanie więcej zapłacą za śmieci

Jarosław Jędrysiak16 maja 2019
konf

Konferowali na żywo z zagranicą

Jarosław Jędrysiak6 maja 2019