Biorą się za przebudowę skrzyżowania – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Biorą się za przebudowę skrzyżowania

W toku konsultacji z projektantami wyłaniają się szczegóły dotyczące przebudowy ważnego szlaku komunikacyjnego miasta Kłobucka.
Biorą się za przebudowę skrzyżowania

INWESTYCJA. Trwa projektowanie przebudowy ciągu dróg od Zamkowej przez Długosza po Wojska Polskiego. Są już znane pewne ciekawe szczegóły

– To jeden z bardziej skomplikowanych projektów, szczególnie jeśli chodzi o sprawy związane z przejazdem kolejowym, z własnością gruntów w tym rejonie – ocenia starosta. Zauważalna różnica w stosunku do stanu obecnego ma dotyczyć skrzyżowania ulicy Długosza z ulicą Wojska Polskiego. Nie jest to skrzyżowanie szczególnie wygodne dla kierowców. Po przebudowie ma mieć zmienioną geometrię. Jest więc szansa, że poprawi się i widoczność, i bezpieczeństwo. Na pewno inwestora czeka tu także rozwiązanie kwestii własności gruntów, co ma mieć związek z zakresem przebudowy skrzyżowania.

Podobnych spraw proceduralnych wymaga także budowa ścieżki rowerowej. Przypomnijmy, że jest ona zaplanowana na całym odcinku przebudowywanych dróg, czyli od ronda na Zagórzu do budynku energetyków przy drodze krajowej.

Przebudowa drogi wiązać się będzie także z zapewnieniem jej właściwego odwodnienia. Przy drodze będą dostępne miejsca parkingowe. Starosta mówi, że starają się, by ich liczba była możliwie jak największa.

Odpowiedniego potraktowania wymaga też zatoczka autobusowa. Niektóre kwestie jeszcze się ważą. – Zastanawiamy się, czy jest zasadne budowane chodnika od torów kolejowych do Enionu. Być może wystarczy rozwiązanie w postaci ścieżki rowerowej. Może nie byłoby potrzeby budowy 600-metrów chodnika, z którego ktoś może potem nie korzystać – referował zagadnienie na sesji starosta Henryk Kiepura. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Stockinger na senioraliach 1

Stockinger na senioraliach

Jarosław Jędrysiak22 października 2019
akademia-przedsiebiorczosci

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

Ewa Chojnacka22 października 2019
K - Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck (1414) + fot

„Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck”

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
jak decyzje

Jak decyzje rządu dają po kieszeni

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
K - Klub Kawalerów na scenie 1

Klub Kawalerów na scenie

Jarosław Jędrysiak13 października 2019
K - Policja podgląda (1801) + fo.

Policja podgląda

Jarosław Jędrysiak13 października 2019