Postarają się o place zabaw – Gazeta Kłobucka
Grabarze, Wapiennik

Postarają się o place zabaw

Radny podkreśla, że plac zabaw bardzo się przyda właśnie w Grabarzach. Bo jest tam dość dzieci, które z niego skorzystają. A innych inwestycji w tej wsi ostatnio nie było za wiele.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Postarają się o place zabaw

INWESTYCJA. Jest szansa na uzyskanie dofinansowania do budowy placów zabaw w dwóch miejscowościach gminy Lipie

– Gmina Lipie przystąpi do konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Dwa sołectwa, Grabarze i Wapiennik, złożą wnioski o dofinansowanie budowy placów zabaw – zapowiedziała na piątkowej sesji wójt Bożena Wieloch.

Aby ułatwić sołectwom udział w konkursie, wnioski ma pomóc przygotować pracownik urzędu gminy.

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” na rok 2019 to kolejna odsłona próby angażowania sołectw w realizację projektów, których oczekują ich lokalne społeczności. W zeszłym roku wokół sprawy było zresztą trochę hałasu, gdy okazało się, że w praktyce decyzje o treści projektów do dofinansowania nie zawsze należały do samych sołectw. Co więcej, czasem w ogóle o konkursie niektórych sołectw nie informowano. Sama idea angażowania lokalnych społeczności w inicjatywy mające służyć zaspokojeniu ich lokalnych potrzeb jest jednak jak najbardziej słuszna. Nie dziwi więc, że po pewnych korektach kontynuuje się ją także w roku bieżącym.

– Chciałabym, aby gmina Lipie dopłaciła do obu tych projektów, dla Grabarzy i Wapiennika, po ponad 50 procent, aby rzeczywiście te wnioski otrzymały dodatkowe dofinansowanie – zapowiedziała wójt.

Zainteresowanie placami zabaw jest realne. Mówił o tym radny reprezentujący Grabarze.

– Ucieszyła mnie sprawa placu zabaw w Grabarzach. Uważam, że jego ulokowanie w tym iejscu jest jak najbardziej zasadne. Mamy tam blisko dwudziestu małych dzieci. Mieszkańcy już od bardzo dawna na ten plac zabaw czekają. A jest to miejscowość, gdzie, pomimo szeregu inwestycji na całym obszarze gminy, w ostatnim czasie nie udało się za wiele zrobić – ocenił Piotr Woźniak.

Radny prosił radę gminy o przychylność dla sprawy i o dobrze przygotowywanie wniosku o dofinansowanie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Grabarze, Wapiennik

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Grabarze, Wapiennik