Kuratorium przeciw zamknięciu szkół – Gazeta Kłobucka
Opatów, Wilkowiecko, Iwanowice Duże

Kuratorium przeciw zamknięciu szkół

Wstępnie, gdy przyjmowano uchwały dotyczące likwidacji tych szkół, wójt Bogdan Sośniak sugerował, że w przypadku braku zgody kuratora zdarzają się w Polsce przypadki, że gminy skutecznie się od takich decyzji odwołują.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Kuratorium przeciw zamknięciu szkół

OŚWIATA. Gmina Opatów nie uzyskała zgody na zlikwidowanie dwóch małych szkół w Wilkowiecku i w Iwanowicach Dużych

Do urzędu gminy dotarła już pisemna informacja o postanowieniu kuratora oświaty, w którym wyrażona została jego negatywna opinia na temat zamiaru likwidacji z końcem sierpnia dwóch małych szkół gminnych – w Iwanowicach Dużych i w Wilkowiecku. Stanowisko kuratora nie zamyka jeszcze w pełni możliwości zamknięcia szkół przez gminę – bo pozostaje procedura odwoławcza – niemniej zdecydowanie ten zamiar utrudnia.

Do szczegółów tej sprawy jeszcze wrócimy. Wstępnie, gdy przyjmowano uchwały dotyczące likwidacji tych szkół, wójt Bogdan Sośniak sugerował, że w przypadku braku zgody kuratora zdarzają się w Polsce przypadki, że gminy skutecznie się od takich decyzji odwołują. Warto tu zauważyć, że faktycznie od momentu, gdy opinie kuratorów w sprawie zamknięcia szkół zaczęły być dla gmin wiążące, trudno znaleźć w regionie przykład szkoły, na której zamknięcie wnioskująca gmina uzyskałaby taką kuratorską zgodę. Jaki będzie rozwój wydarzeń w opatowskiej oświacie – będziemy informować na bieżąco. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów, Wilkowiecko, Iwanowice Duże

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów, Wilkowiecko, Iwanowice Duże

smieci-1-1

Kuratorium przeciw zamknięciu szkół

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2019
f43

Chcą zlikwidować dwie szkoły

Jarosław Jędrysiak5 marca 2019