Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

Trzy bramki Dominika Wawrzyniaka (z prawej) przyczyniły się do wygranej 3:2 (1:1) Sokoła Wręczyca Wielka z Płomieniem Kuźnica Marianowa.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

PIŁKA NOŻNA. W A-klasie lublinieckiej zajmujący dziesiątą pozycję Huragan Jezioro doznał piłkarskiej klęski – przegrał w Boronowie 0:8 (0:5) z Jednością, która dzięki tej wygranej została samodzielnym liderem tabeli. Również niespodziewane wyjazdowe porażki prowadzących w tabeli grupy pierwszej Ajaksu Częstochowa (aż 0:6 z Gromem Cykarzew) oraz Lotu Konopiska (0:1 z zamykającym tabelę Orlikiem Blachownia) spowodowały, że nowym liderem został Płomień Czarny Las

Piłkarze z Czarnego Lasu – po bramkach Tomasza Stefańskiego, Rafała Pazery, Damiana Radolińskiego i Oskara Czyża – 4:0 (2:0) wygrali z Błękitnymi Libidza. Trzy gole Dominika Wawrzyniaka (w tym dwa decydujące w 80. i 82. minucie) przyczyniły się do zwycięstwa 3:2 (1:1) Sokoła Wręczyca Wielka z Płomieniem Kuźnica Marianowa, dla którego celnie strzelali Damian Chalemski i 44-letni grający trener Krzysztof Lazik.

Z czwartej wiosennej wygranej cieszyli się piłkarze Liswarty Popów (3:0 z Alkasem Aleksandria), natomiast czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze Naprzodu Ostrowy, którzy w powiatowych derbach 1:3 (1:1) ulegli Okszy Łobodno. W najciekawszym meczu XVIII kolejki (13.04., 17.00) prowadzący w tabeli Płomień Czarny Las zmierzy się z przechodzącym kryzys dotychczasowym liderem, Ajaksem Częstochowa.

W grupie II liderująca Unia Rędziny (która po bramce byłego piłkarza KS-u Panki, Bartosza Pławczyka, 1:0 pokonała Sokół Olsztyn) ma trzypunktową przewagę nad Czarnymi Starcza (4:0 z LZS-em Mrzygłód). W A-klasie lublinieckiej Płomień Przystajń, pełniący rolę gospodarza w Wichrowie k. Starokrzepic (na obiekcie sportowym w Przystajni zakładane jest sztuczne nawadnianie boiska), po golach Bartosza Rokosy i pozyskanego z KS-u Panki Damiana Olszewskiego 2:0 (1:0) pokonał Spartę Tworóg. W tabeli liderująca Jedność Boronów o dwa punkty wyprzedza Liswartę Lisów (0:0 z LKS-em Sieraków Śląski). W XVI kolejce, w sobotę (13.04., 16.00) Huragan Jezioro spotka się z wiceliderem z Lisowa, a zajmujący ósme miejsce Płomień Przystajń w niedzielę (14.04., 14.00) zmierzy się na wyjeździe z czwartą w tabeli Spartą II Lubliniec.

Pozostałe wyniki (XVII kolejka):

Naprzód Ostrowy-Oksza Łobodno 1:3 (Tomasz Wypych; Tomasz Turek-2, Mateusz Grad), Grom Miedźno-Victoria Częstochowa 0:1 (Kamil Zemła), Liswarta Popów-Alkas Aleksandria 3:0 (Artur Ryś-2, Wiktor Bąk), Orlik Blachownia-Lot Konopiska 1:0 (Piotr Lamik), Grom Cykarzew-Ajaks Częstochowa 6:0 (Tomasz Kutak-2, Mariusz Gębski, Mateusz Kozioł, Michał Turek, Marcin Kotyla).

XVIII kolejka (13.04., 17.00): Błękitni-Sokół, Oksza-Popów, Lot-Naprzód, Alkas-Miedźno, Ajaks-Czarny Las, Płomień-Orlik; (13.04., 18.00): Victoria-Cykarzew.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, A-klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A-klasa

pozaboiskowa

Pozaboiskowa wygrana Gromu Miedźno

Stanisław Wrzesiński12 maja 2019
rfd

Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński9 listopada 2018
fdd

Sokół lepszy od Orlika

Stanisław Wrzesiński25 października 2018
werfd

Wyjazdowa wygrana Sokoła z liderującym Płomieniem

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
yt56

Grom Miedźno odprawił wicelidera z 7-bramkowym bagażem

Stanisław Wrzesiński6 października 2018
Dwanaście bramek Płomienia Przystajń - WCZEŚNIE

Dwanaście bramek Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński29 września 2018