Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

Trzy bramki Dominika Wawrzyniaka (z prawej) przyczyniły się do wygranej 3:2 (1:1) Sokoła Wręczyca Wielka z Płomieniem Kuźnica Marianowa.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

PIŁKA NOŻNA. W A-klasie lublinieckiej zajmujący dziesiątą pozycję Huragan Jezioro doznał piłkarskiej klęski – przegrał w Boronowie 0:8 (0:5) z Jednością, która dzięki tej wygranej została samodzielnym liderem tabeli. Również niespodziewane wyjazdowe porażki prowadzących w tabeli grupy pierwszej Ajaksu Częstochowa (aż 0:6 z Gromem Cykarzew) oraz Lotu Konopiska (0:1 z zamykającym tabelę Orlikiem Blachownia) spowodowały, że nowym liderem został Płomień Czarny Las

Piłkarze z Czarnego Lasu – po bramkach Tomasza Stefańskiego, Rafała Pazery, Damiana Radolińskiego i Oskara Czyża – 4:0 (2:0) wygrali z Błękitnymi Libidza. Trzy gole Dominika Wawrzyniaka (w tym dwa decydujące w 80. i 82. minucie) przyczyniły się do zwycięstwa 3:2 (1:1) Sokoła Wręczyca Wielka z Płomieniem Kuźnica Marianowa, dla którego celnie strzelali Damian Chalemski i 44-letni grający trener Krzysztof Lazik.

Z czwartej wiosennej wygranej cieszyli się piłkarze Liswarty Popów (3:0 z Alkasem Aleksandria), natomiast czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze Naprzodu Ostrowy, którzy w powiatowych derbach 1:3 (1:1) ulegli Okszy Łobodno. W najciekawszym meczu XVIII kolejki (13.04., 17.00) prowadzący w tabeli Płomień Czarny Las zmierzy się z przechodzącym kryzys dotychczasowym liderem, Ajaksem Częstochowa.

W grupie II liderująca Unia Rędziny (która po bramce byłego piłkarza KS-u Panki, Bartosza Pławczyka, 1:0 pokonała Sokół Olsztyn) ma trzypunktową przewagę nad Czarnymi Starcza (4:0 z LZS-em Mrzygłód). W A-klasie lublinieckiej Płomień Przystajń, pełniący rolę gospodarza w Wichrowie k. Starokrzepic (na obiekcie sportowym w Przystajni zakładane jest sztuczne nawadnianie boiska), po golach Bartosza Rokosy i pozyskanego z KS-u Panki Damiana Olszewskiego 2:0 (1:0) pokonał Spartę Tworóg. W tabeli liderująca Jedność Boronów o dwa punkty wyprzedza Liswartę Lisów (0:0 z LKS-em Sieraków Śląski). W XVI kolejce, w sobotę (13.04., 16.00) Huragan Jezioro spotka się z wiceliderem z Lisowa, a zajmujący ósme miejsce Płomień Przystajń w niedzielę (14.04., 14.00) zmierzy się na wyjeździe z czwartą w tabeli Spartą II Lubliniec.

Pozostałe wyniki (XVII kolejka):

Naprzód Ostrowy-Oksza Łobodno 1:3 (Tomasz Wypych; Tomasz Turek-2, Mateusz Grad), Grom Miedźno-Victoria Częstochowa 0:1 (Kamil Zemła), Liswarta Popów-Alkas Aleksandria 3:0 (Artur Ryś-2, Wiktor Bąk), Orlik Blachownia-Lot Konopiska 1:0 (Piotr Lamik), Grom Cykarzew-Ajaks Częstochowa 6:0 (Tomasz Kutak-2, Mariusz Gębski, Mateusz Kozioł, Michał Turek, Marcin Kotyla).

XVIII kolejka (13.04., 17.00): Błękitni-Sokół, Oksza-Popów, Lot-Naprzód, Alkas-Miedźno, Ajaks-Czarny Las, Płomień-Orlik; (13.04., 18.00): Victoria-Cykarzew.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, A-klasa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A-klasa

rfd

Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński9 listopada 2018
fdd

Sokół lepszy od Orlika

Stanisław Wrzesiński25 października 2018
werfd

Wyjazdowa wygrana Sokoła z liderującym Płomieniem

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
yt56

Grom Miedźno odprawił wicelidera z 7-bramkowym bagażem

Stanisław Wrzesiński6 października 2018
Dwanaście bramek Płomienia Przystajń - WCZEŚNIE

Dwanaście bramek Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński29 września 2018
libidza

Przebudzenie Błękitnych Libidza

Stanisław Wrzesiński15 września 2018