I, II, III i IV liga

Trzecioligowy gol Sary Chrzęstek

Przy piłce 16-letnia Sara Chrzęstek, uczennica Szkoły Podstawowej w Truskolasach, piłkarka III-ligowej Skry Ladies Częstochowa.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Sara Chrzęstek, zawodniczka Amatora Golce, która przez ostatnie pięć lat występowała w młodzieżowych drużynach tego klubu (z przerwą na piłkarskie epizody w Sokole Wręczyca Wielka i częstochowskim Golu), dzięki zdobyciu drugiej bramki w 74. minucie przyczyniła się do końcowego sukcesu liderującej w III lidze śląskiej Skry Ladies Częstochowa, która na wyjeździe 2:0 (1:0) pokonała LKS Goczałkowice

Szasnastoletnia Sara Chrzęstek w 17. minucie zmieniła o 20 lat starszą, kontuzjowaną Martę Mikę. Zdecydowany lider I- -ligowej tabeli, Raków Częstochowa, przegrywając na wyjeździe 1:3 (0:2) z zajmującą trzecią pozycję Stalą Mielec, przerwał trwającą od sierpnia 2018 roku znakomitą serię 27 ligowych meczów bez porażki. W XXVIII kolejce (14.04., 17.00) Raków zmierzy się z Wartą Poznań. Wcześniej (10.04.) częstochowianie w półfinale Totolotka Pucharu Polski będą podejmować lidera polskiej Ekstraklasy, Lechię Gdańsk.

Po wygranej 2:1 (0:1) z Gryfem Wejherowo na siódme miejsce w II-ligowej tabeli awansowała Skra Częstochowa (z Krzysztofem Naporą w składzie). Po wygranej 1:0 na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski na pozycję lidera grupy czwartek III ligi awansowała drużyna Podhala Nowy Targ (w składzie z Arturem Pląskowskim, wychowankiem Liswarty Krzepice).

W IV-ligowych derbach regionu częstochowskiego zajmujący przedostatnie, 15. miejsce beniaminek, Zieloni Żarki, 1:2 (0:0) przegrał z piątą w tabeli Polonią Poraj. Liderująca Polonia Bytom 2:1 (1:1) zwyciężyła Raków II Częstochowa (z mieszkającymi na terenie powiatu nastoletnimi piłkarzami Oskarem Krzyżakiem i Bartosz Chłodem w składzie). Z pierwszych ligowych punktów na wiosnę cieszyli się natomiast piłkarze plasującego się na trzynastym miejscu MKS-u Myszków, który w Świętochłowicach 3:0 (1:0) pokonał trzeci w IV-ligowej tabeli Śląsk. (Sas)