Bus zderzył się z ciężarówką – Gazeta Kłobucka
Krzepice, Opatów, Iwanowice Małe Nasza Poczta

Bus zderzył się z ciężarówką

Dostawczak uległ dużemu uszkodzeniu. Kierowca doznał w wypadku poważnych obrażeń ciała. POLICJA KŁOBUCK
Bus zderzył się z ciężarówką

POLICJA. We wtorek doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej. Ruch był zablokowany przez niemal cztery godziny

To stało się tuż po siódmej rano na DK 43 w rejonie Iwanowic Małych, między Krzepicami a Opatowem.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Krzepic kierowca dostawczego fiata, podczas wymijania się z ciężarowym manem, z nieustalonej przyczyny przejechał przez oś jezdni i uderzył w bok ciężarówki. Następnie samochód dostawczy przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, po czym zatrzymał się na prawym poboczu drogi – relacjonuje mł. asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckiej policji.

Ustalono, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Co do stanu trzeźwości kierowcy dostawczaka – zlecono badanie krwi. Bo ten 53-letni mężczyzna odniósł w wypadku poważne obrażenia i został zabrany do szpitala do Częstochowy. W kabinie fiata byli jeszcze dwaj pasażerowie, który nie odnieśli groźnych obrażeń ciała. Wypadek wymusił zamknięcie tej głównej arterii komunikacyjnej naszego powiatu aż do godziny 10.50.

– Na miejscu pracowali mundurowi z drogówki oraz technik kryminalistyki, który uczestniczył w wykonywanych oględzinach, a także strażacy. Teraz sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. W toczącym się postępowaniu powołany będzie biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów. Sprawę nadzoruje prokuratura rejonowa w Częstochowie – podaje Raczyński.

Dodajmy, że kierowca ciężarówki to mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Ranny kierowca dostawczaka mieszka w powiecie jędrzejowskim. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, Opatów, Iwanowice Małe Nasza Poczta

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, Opatów, Iwanowice Małe Nasza Poczta