Konferowali na żywo z zagranicą – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Konferowali na żywo z zagranicą

Konferencja z transmisją online z Kłobucka, Częstochowy i Niemiec – tego u nas jeszcze nie grali. To dobrze, że nowoczesność i codzienność współczesnego biznesu nie jest obca także naszej oświacie i samorządowej administracji.
Konferowali na żywo z zagranicą

OŚWIATA. Pierwsza w powiecie konferencja online dotyczyła szkolnictwa zawodowego i rynku pracy. Udział wzięli w niej reprezentanci kilku oddalonych od siebie instytucji. Nie tylko z Polski

Konferencję „Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy” prowadzono za pomocą bezpośredniego połączenia internetowego na żywo. Uczestnikami konferencji tu, w Kłobucku, byli przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 z nowoczesnej pracowni CNC, którą powiat nie tak dawno wydatnie doposażył w profesjonalne obrabiarki. Zdalnie w wydarzeniu uczestniczyła Politechnika Częstochowska i niemiecki powiat Haβberge. Uczestnicy niemieccy prezentowali ciekawe z naszego punktu widzenia kwestie szkolnictwa zawodowego w ich kraju. Nasi reprezentanci mogli pochwalić się nie tylko widokiem nowoczesnej pracowni CNC, ale i pokazem lekcji, która poprowadził tu, z wykorzystaniem dostępnych maszyn, nauczyciel Jacek Rudzki. Dodajmy, że wydarzenie miało honorowy patronat Śląskiego Kuratora Oświaty. A inicjatywa wyszła od wicestarosty Zdzisławy Kall i członka zarządu powiatu Macieja Biernackiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

fd

Teatr aMOK zaprasza na spektakl „ŚMIECH TO NIE GRZECH”

Ewa Chojnacka23 maja 2019
pobil

Znany rabuś pobił człowieka

Jarosław Jędrysiak21 maja 2019
niepelnosprawnosc

„Otwórz się na niepełnosprawność”

Jarosław Jędrysiak19 maja 2019
zabawa

Wreszcie mają gdzie się bawić

Jarosław Jędrysiak18 maja 2019
kosze

Kłobucczanie więcej zapłacą za śmieci

Jarosław Jędrysiak16 maja 2019
gralnia

Gralnia 4 + eliminacje Catan

Ewa Chojnacka6 maja 2019