Pozaboiskowa wygrana Gromu Miedźno – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Pozaboiskowa wygrana Gromu Miedźno

W A-klasowych derbach powiatu kłobuckiego Podokręgu Lubliniec Huragan Jezioro 4:2 (2:1) pokonał Płomień Przystajń. O piłkę walczą Mateusz Piśniak (Płomień) z Piotrem Syrkiem (Huragan, z lewej). STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pozaboiskowa wygrana Gromu Miedźno

PIŁKA NOŻNA. Nie doszedł do skutku ważny – zwłaszcza dla układu dolnych rejonów tabeli grupy pierwszej (walka o Aklasowe utrzymanie) – pojedynek pomiędzy Gromem Miedźno a Płomieniem Kuźnica Marianowa. Na 30 minut przed rozpoczęciem meczu grający trener Płomienia, Krzysztof Lazik, powiadomił działaczy Gromu, że ze względu na braki kadrowe (zaledwie 9 zawodników zdolnych do gry) drużyna gości nie dojedzie do Miedźna i tym samym rezygnuje z boiskowej konfrontacji

Powyższym nierozegranym spotkaniem zajmie się na najbliższym posiedzeniu Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Częstochowa, która najprawdopodobniej przyzna Gromowi trzy punkty walkowerem, a na Płomień nałoży regulaminową karę finansową. Miejmy tylko nadzieję, że ta sytuacja pozostanie odosobnionym przypadkiem (niestety, podczas rozgrywanych meczów ligowych, nie wyłączając klasy okręgowej, ławki rezerwowych pozostają prawie puste; brakuje nie tylko klubowych działaczy, w tym kierowników zespołów, ale i piłkarskich zmienników).

Pewną niespodziankę sprawił Sokół Wręczyca Wielka, który po dwóch golach Dominika Wawrzyniaka i jednym trafieniu Kamila Cyrana 3:1 (0:0) pokonał dotychczasowego wicelidera, Płomień Czarny Las (honorowe trafienie Łukasza Skrzypczyka). Na pozycji lidera umocnił się Lot Konopiska, który w gminnych derbach w Aleksandrii 5:1 (2:1) wygrał z Alkasem. W grupie II prowadzący w tabeli Czarni Starcza (3:0 z Pilicą Koniecpol) ciągle utrzymują dwupunktową przewagę nad Unią Rędziny (4:1 z KS-em Złoty Potok). W A-klasy lublinieckiej rozegrano dwie kolejki. W spotkaniu na szczycie XIX kolejki prowadząca w tabeli Jedność Boronów w Lisowie 2:0 (1:0) pokonała Liswartę. Jednocześnie podopieczni Ireneusza Sukienika do sześciu punktów powiększyli przewagę nad wiceliderem, Mechanikiem Kochcice (porażka 1:2 ze Śląskiem Koszęcin).

Dwóch przegranych doznali piłkarze Płomienia Przystajń, którzy najpierw w powiatowych derbach 2:4 (1:2) ulegli w Jeziorze Huraganowi, a w XIX kolejce niespodziewanie przegrali 4:5 (1:2) ze Żwirexem Hadra, który dzięki temu zwycięstwu awansował na przedostatnie miejsce. Dziesiąty w tabeli Huragan, po derbowej wygranej z Płomieniem, przegrał 2:3 (1:1) w Sadowie z Pokojem. W XX kolejce (11.05., 17.00) Huragan spotka się z Promieniem Glinica, a ósmy w tabeli Płomień zmierzy się w Koszęcinie ze Śląskiem.

Pozostałe wyniki (XXI kolejka)

Liswarta Popów-Błękitni Libidza 3:0 (Bartłomiej Piłatowski-2, Wiktor Bąk), Naprzód Ostrowy-UKS Ajaks Częstochowa 1:2 (Marcin Pełka; Mateusz Dziewoński, Kacper Błachowicz), Oksza Łobodno-Victoria Częstochowa 2: 0 (Tomasz Górnik, Dawid Pietrzak), Alkas Aleksandria-Lot Konopiska 1:5 (Marcin Matławski; Mariusz Figzał-2, Przemysław Nawizowski-2, Marek Mastalerz), UKS Orlik Blachownia-Grom Cykarzew 0:1 (Marcin Kotyla).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, A-klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A-klasa

pogrom

Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

Stanisław Wrzesiński13 kwietnia 2019
rfd

Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński9 listopada 2018
fdd

Sokół lepszy od Orlika

Stanisław Wrzesiński25 października 2018
werfd

Wyjazdowa wygrana Sokoła z liderującym Płomieniem

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
yt56

Grom Miedźno odprawił wicelidera z 7-bramkowym bagażem

Stanisław Wrzesiński6 października 2018
Dwanaście bramek Płomienia Przystajń - WCZEŚNIE

Dwanaście bramek Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński29 września 2018