Zmarła potrącona 16-latka – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Zmarła potrącona 16-latka

Miejsce wypadku zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.
ARCHIWUM POLICJI
Zmarła potrącona 16-latka

TRAGEDIA. Tragiczny finał ma wypadek drogowy, do którego doszło w poprzedni czwartek po południu w Miedźnie. W piątek ciężko ranna nastolatka zmarła w szpitalu

To stało się w czasie długiego majowego weekendu, dokładnie 2 maja. Jak wynika z ustaleń wstępnie poczynionych przez policjantów z drogówki, kilkanaście minut po trzeciej po południu 20-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, na ulicy Częstochowskiej w Miedźnie potrącił 16-letnią dziewczynę, mieszkankę Częstochowy, która w tym momencie przechodziła przez jezdnię. Poszkodowana piesza w wyniku potrącenia doznała poważnych obrażeń ciała. Z miejsca wypadku została zabrana do szpitala. Tragiczna wiadomość dotarła dzień później. W piątek potrącona na ulicy w Miedźnie piesza mimo wysiłków lekarzy zmarła w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Co jeszcze wiadomo o okolicznościach tej tragedii? Młody kierowca, który prowadził audi, w chwili wypadku był trzeźwy. Do kontroli pobrano też od niego krew. W takim wypadku musi jeszcze zostać przeprowadzona analiza, w której wyniku zostanie ustalone, czy trzeźwy kierowca był również wolny od działania substancji psychoaktywnych. Na miejscu tragicznego wypadku odpowiednie czynności służbowe, które pozwolą na ustalenie szczegółów tego zdarzenia, prowadzili policjanci kłobuckiej drogówki wspierani przez technika kryminalistyki.

– Na miejscu zabezpieczono samochód biorący udział w wypadku w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dodatkowo miejsce wypadku zbada też zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich. Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora – referuje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

Policja prosi też o informacje, którymi mogą dysponować świadkowie tej drogowej tragedii. Każdy, kto wie cokolwiek na jej temat lub był świadkiem tego wypadku, powinien skontaktować się z najbliższą komendą policji. Można to zrobić, wybierając numery alarmowe: 997 lub 112. Można też skontaktować się z policjantami osobiście lub zadzwonić do komendy powiatowej pod 34 310 92 00. Dodajmy, że w ciągu ostatnich dni był to kolejny już na drogach naszego powiatu wypadek z tragicznym, śmiertelnym finałem. Nieco ponad tydzień wcześniej dwie osoby zginęły w wypadku samochodowym w Kalei. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

diety

Diety zostały, śmieci w górę

Jarosław Jędrysiak20 maja 2019
krok

Krok ku posterunkowi

Jarosław Jędrysiak6 maja 2019
yujh

Szkoła z europejskim certyfikatem

Jarosław Jędrysiak21 kwietnia 2019
co

Co wyszło z pomysłu na tańsze śmieci?

Jarosław Jędrysiak25 marca 2019
3rew

Dlaczego zwlekają z Łąkową?

Jarosław Jędrysiak18 marca 2019
pociagi

Proszą o przywrócenie pociągów

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019