„Kości zostały rzucone” po raz drugi – Gazeta Kłobucka
Kłobuck - pod naszym patronatem

„Kości zostały rzucone” po raz drugi

Oto trzy pierwsze z dziewięciu obrazków, wokół których ma być osnute konkursowe opowiadanie.
ORGANIZATOR KONKURSU
„Kości zostały rzucone” po raz drugi

KONKURS. Rusza właśnie druga edycja Powiatowego Konkursu Literackiego Story Cubes. Jeśli przypadkiem jest ktoś, kto zapomniał jego najważniejsze zasady, to już spieszymy je przypomnieć

Ten literacki konkurs to połączenie radości, którą może dawać pisanie i tworzenie ciekawych historii z odrobiną gry losowej. Kluczowa wskazówka mieści się już w samej nazwie: Story Cubes. Chodzi o to, że uczestnicy mają napisać własne opowiadanie, które rozpoczynać się będzie od słów „Wszystko zaczęło się od…”. Mogą puścić wodze fantazji, ale… muszą też pilnować, by ich opowieść zawierała dziewięć obowiązkowych elementów. Jakich? Każdy z nich wskaże losowanie. Podobnie jak przed rokiem, także teraz do tego losowania użyte zostaną specjalne kości z obrazkami. Pisana przez uczestnika historia musi nawiązywać do tych właśnie obrazków. Oczywiście aby opowieść była atrakcyjna, każdy może ją dowolnie urozmaicać, komplikować, uatrakcyjniać. Byle tylko pamiętał o nawiązaniu w treści do wylosowanych symboli – i by inspiracje, które te symbole (obrazki) z kości dały, znalazły się w jego opowieści. Skąd będzie wiadomo, jakie obrazki – a więc skojarzenia z nimi – należy umieścić we własnym opowiadaniu? To proste. Przez trzy kolejne tygodnie znane osoby z naszego powiatu będą rzucały tymi specjalnymi kośćmi. W każdym tygodniu takie losowanie będzie jedno, a w jego wyniku poznamy trzy nowe obrazki, wokół których będzie musiała snuć się każda konkursowa opowieść. Jak wspomnieliśmy, takich obrazków będzie dziewięć – bo będą trzy losowania w ciągu trzech kolejnych tygodni, a w każdym rzucone zostaną trzy kości. Jak dowiedzieć się o tym, jakie symbole zostały właśnie wylosowane? Informacje o wyniku każdego z trzech losowań znajdą się na stronie i profilu facebookowym Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kłobucku, która to całe to literackie przedsięwzięcie organizuje. Oczywiście wyniki losowań – i kolejne wylosowane obrazki – będziemy przedstawiać na łamach „Gazety Kłobuckiej”. Kiedy? Terminy są trzy: 10 maja, 17 maja i 24 maja 2019 roku. Jak łatwo zauważyć, wynik pierwszego losowania jest już znany. Kośćmi rzuciła – w obecności osób reprezentujących organizatora konkursu – pani sekretarz Sylwia Piątkowska. Wynik losowania prezentujemy na zdjęciu obok.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Rozstrzygany będzie w czterech kategoriach wiekowych: 1) klasy I-III, 2) klasy IV-VII, 3) młodzież – oddziały gimnazjalne i ponadgimnazjalne, 4) dorośli. Każdy uczestnik może napisać jedno opowiadanie (na komputerze lub odręcznie) do 300 słów (licząc ze spójnikami), a w treści musi wyróżnić (podkreśleniem lub kolorem) te słowa, które nawiązują wprost do wylosowanych kostek. Każde opowiadanie powinno zawierać tytuł oraz podpis autora, jego wiek (kategorię) oraz podpis opiekuna i nazwę szkoły (w przypadku uczniów) lub adres i numer telefonu (w przypadku 4. kategorii – osób dorosłych). Opowiadania należy wysłać do 4 czerwca 2019 roku na adres: PSP SPSK im. św. Dominka Savio, ul. Witosa 21, 42-100 Kłobuck. Lub mejlem – na adres klobuck@spsk.info.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 czerwca. Będą nagrody. A zwycięski tekst ukaże się także na łamach „Gazety Kłobuckiej”. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck - pod naszym patronatem

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck - pod naszym patronatem

zapraszamy

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem oraz wręczenie nagród w konkursie literackim „Zgroza w Kłobucku”

Ewa Chojnacka9 listopada 2018
er

Zdjęcia wywołujące wspomnienia

Jarosław Jędrysiak8 października 2018
vc

Eliminacje do VIII MISTRZOSTW POLSKI W GRĘ PLANSZOWĄ CARCASSONNE!

Ewa Chojnacka2 września 2018
11

Tu szlifują swój talent

Jarosław Jędrysiak8 maja 2018
q

Kości zostały rzucone

Jarosław Jędrysiak6 maja 2018
v

Na góralską nutę

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2018