Podniosła strażacka uroczystość – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, powiat

Podniosła strażacka uroczystość

Podczas Dnia Strażaka wręczono wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Podniosła strażacka uroczystość

DZIEŃ STRAŻAKA. Obchody Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku zorganizowano w poprzedni piątek. Tradycyjnie wręczono awanse na wyższe stopnie i wyróżnienia

Oficjalne uroczystości z okazji Dnia Strażaka mają w państwowej jednostce zawsze bardzo podniosły i pełen godnej munduru powagi charakter. W tym roku odbyły się 17 maja. W przygotowanej na takie okazje sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku raport przyjmował st. bryg. Adam Wilk, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a szacownych gości – przedstawicieli jednostek PSP, służb mundurowych oraz samorządów i świata polityki – witał komendant bryg. Robert Ladra.

Ważnym i stałym punktem ceremonii było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie. Kto je otrzymał, podajemy obok. W ceremonii wręczania brali udział komendanci Wilk i Ladra oraz goszcząca tutaj europoseł Jadwiga Wiśniewska i starosta oraz wiceprezes wojewódzkich struktur OSP Henryk Kiepura.

Oczywiście nie zabrakło także ciepłych słów skierowanych do strażaków. Wicekomendant wojewódzki st. bryg. Wilk i komendant powiatowy bryg. Ladra mówili o ważnej roli strażaków, o poprawie jakości ich sprzętu i warunków działania, ale i ciągle istniejących potrzebach dofinansowywania wszelkich aspektów działalności tej arcyważnej służby mundurowej. W obecności polityków nie omieszkano też napomknąć, że ważne jest też odpowiednie uposażenie za pełnioną służbę – podnoszące motywację i satysfakcję strażaków. Kilka dobrych słów mieli też dla strażaków europoseł Wiśniewska, starosta Kiepura i burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. (jar)

AWANSOWANI STRAŻACY

Na mł. bryg.: Rafał Kostarczyk. Na st. asp: Zenon Gajek, Sebastian Kałuża. Na asp.: Wiktor Kupczyk, Aneta Siarka. Na ogn.: Marcin Kasprzak, Dariusz Cichoń, Agnieszka Grzelińska-Ryszczyk, Andrzej Blukacz. Na st. sekc.: Arkadiusz Olczyk, Michał Antończak. Na sekc.: Karol Chaliński, Michał Sokołowski.

WYRÓŻNIENI STRAŻACY

Dyplom Komendanta Głównego PSP za szczególne zaangażowanie w służbie: mł. bryg. Mariusz Gosławski. Wyróżnienie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za szczególne zaangażowanie w ochronie ppoż.: st. kpt. Tomasz Izydorczyk, asp. sztab. Sebastian Stępień. Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”: asp. Damian Urbańczyk, mł. asp. Hubert Antos.
(będą wręczone w Katowicach:) Złoty Medal za Długoletnią służbę: st. ogn. Jarosław Krawczyk. Srebrny Medal za Długoletnią służbę: ogn. Paweł Pach. Wyróżnienie nagrodą Komendanta Głównego PSP za wzorowe wykonywanie zadań służbowych: mł. bryg. Arkadiusz Mielczarek.

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, powiat

K - Jan Sas przewodniczącym powiatowej izby rolniczej (1741) + fot

Jan Sas przewodniczącym powiatowej izby rolniczej

Jarosław Jędrysiak20 sierpnia 2019
K - Drogówka dostała motory (2037) + fot

Drogówka dostała motory

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2019
K - Święto mundurowych (1913) + fot

Święto mundurowych

Ewa Chojnacka22 lipca 2019
asdasd

Starostwo zatrudnia gbura?

Jarosław Jędrysiak2 lipca 2019
gaz

Gaz też na północy powiatu

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2019
sciezki

Będą ścieżki rowerowe za miasto?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019