Podniosła strażacka uroczystość – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, powiat

Podniosła strażacka uroczystość

Podczas Dnia Strażaka wręczono wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Podniosła strażacka uroczystość

DZIEŃ STRAŻAKA. Obchody Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku zorganizowano w poprzedni piątek. Tradycyjnie wręczono awanse na wyższe stopnie i wyróżnienia

Oficjalne uroczystości z okazji Dnia Strażaka mają w państwowej jednostce zawsze bardzo podniosły i pełen godnej munduru powagi charakter. W tym roku odbyły się 17 maja. W przygotowanej na takie okazje sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku raport przyjmował st. bryg. Adam Wilk, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a szacownych gości – przedstawicieli jednostek PSP, służb mundurowych oraz samorządów i świata polityki – witał komendant bryg. Robert Ladra.

Ważnym i stałym punktem ceremonii było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie. Kto je otrzymał, podajemy obok. W ceremonii wręczania brali udział komendanci Wilk i Ladra oraz goszcząca tutaj europoseł Jadwiga Wiśniewska i starosta oraz wiceprezes wojewódzkich struktur OSP Henryk Kiepura.

Oczywiście nie zabrakło także ciepłych słów skierowanych do strażaków. Wicekomendant wojewódzki st. bryg. Wilk i komendant powiatowy bryg. Ladra mówili o ważnej roli strażaków, o poprawie jakości ich sprzętu i warunków działania, ale i ciągle istniejących potrzebach dofinansowywania wszelkich aspektów działalności tej arcyważnej służby mundurowej. W obecności polityków nie omieszkano też napomknąć, że ważne jest też odpowiednie uposażenie za pełnioną służbę – podnoszące motywację i satysfakcję strażaków. Kilka dobrych słów mieli też dla strażaków europoseł Wiśniewska, starosta Kiepura i burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. (jar)

AWANSOWANI STRAŻACY

Na mł. bryg.: Rafał Kostarczyk. Na st. asp: Zenon Gajek, Sebastian Kałuża. Na asp.: Wiktor Kupczyk, Aneta Siarka. Na ogn.: Marcin Kasprzak, Dariusz Cichoń, Agnieszka Grzelińska-Ryszczyk, Andrzej Blukacz. Na st. sekc.: Arkadiusz Olczyk, Michał Antończak. Na sekc.: Karol Chaliński, Michał Sokołowski.

WYRÓŻNIENI STRAŻACY

Dyplom Komendanta Głównego PSP za szczególne zaangażowanie w służbie: mł. bryg. Mariusz Gosławski. Wyróżnienie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za szczególne zaangażowanie w ochronie ppoż.: st. kpt. Tomasz Izydorczyk, asp. sztab. Sebastian Stępień. Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”: asp. Damian Urbańczyk, mł. asp. Hubert Antos.
(będą wręczone w Katowicach:) Złoty Medal za Długoletnią służbę: st. ogn. Jarosław Krawczyk. Srebrny Medal za Długoletnią służbę: ogn. Paweł Pach. Wyróżnienie nagrodą Komendanta Głównego PSP za wzorowe wykonywanie zadań służbowych: mł. bryg. Arkadiusz Mielczarek.

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, powiat

zoz-klobuck

ZOZ szuka lekarzy

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2020
odk

Starostwo zakupiło bramę odkażającą

Jarosław Jędrysiak7 maja 2020
zyczenia

Życzenia Burmistrza Kłobucka z okazji Dnia Świętego Floriana

Ewa Chojnacka4 maja 2020
rap

Gmina Kłobuck – raport 26.03.2020 12:00

Ewa Chojnacka26 marca 2020
zostanwdomu-klobuck

INFORMACJE GMINY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka26 marca 2020
re

Kiedy zachoruje pierwszy kłobucczanin?

Jarosław Jędrysiak25 marca 2020