Znana sieć wprowadza tęczowe torby – Gazeta Kłobucka
Rynek

Znana sieć wprowadza tęczowe torby

Sieć wprowadzi torbę w kolorach tęczowej flagi. Czy dostaniemy ją w Polsce?
ARCH.
Znana sieć wprowadza tęczowe torby

Od 1 czerwca znana sieć sklepów z branży meblowej będzie sprzedawać torby w kolorach tęczy. Przypadek czy stoi za tym coś więcej?

Sieć sklepów IKEA wprowadzi do sprzedaży limitowaną serię toreb w barwach 6-kolorowej tęczy. Jak sieć informuje na swej anglojęzycznej stronie, będzie to torba Kvanting – wersja klasycznej, niebieskiej torby Frakta. Użycie barw zbieżnych z tęczową flagą, która jest doskonale rozpoznawalna jako symbol ruchu na rzecz LGBT, nie jest dziełem przypadku, a wyrazem promocji poparcia sieci handlowej dla tych środowisk. Zachętą do kupowania tej właśnie torby w kolorach tęczowej flagi będzie nie tylko możliwość wyrażenia poparcia dla ruchu LGBT. Zapowiedziano bowiem, że sieć przeznaczy dochód z ich sprzedaży na cele charytatywne – dla organizacji działającej na rzecz równości dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer.
Tęczowe torby będą dostępne przez miesiąc. W sklepach sieci w Stanach Zjednoczonych i kilku innych wybranych krajach. Nie dostaniemy jej w Polsce. (opr. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rynek

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Rynek