Rewitalizacja targowiska będzie droższa – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Rewitalizacja targowiska będzie droższa

Do rewitalizacji targowiska dołożono kolejne 78 tys. złotych.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Rewitalizacja targowiska będzie droższa

INWESTYCJA. Rada miejska dołożyła dodatkowe 78 tys. zł na kontynuowaną rewitalizację targowiska w Kłobucku. Na co pójdą te pieniądze?

Nakłady na rewitalizację targowiska zwiększono o 78 tys. zł podczas poniedziałkowej sesji. Uchwałę tę – przewidującą też kilka innych zmian w budżecie – radni poparli jednogłośnie. Wcześniej jednak niezbędne było wyjaśnienie jednej poważnej wątpliwości. – Czego konkretnie dotyczą zwiększenia wydatków na rewitalizację targowiska? Wraz z tymi dodatkowymi środkami oferta fi rmy, która wygrała przetarg, będzie wyższa od kolejnej oferty na realizację tego zadania o prawie 12 tys. zł – zwrócił uwagę radny Witold Dominik.

Pytanie zasadne, bo gdyby za opisane w warunkach przetargu zadanie miasto miało teraz zapłacić więcej, to wybrana oferta przestałaby być konkurencyjna. Skąd więc te dodatkowe koszty?

Wyjaśnienia przedstawił burmistrz. – Z praktyki pan to na pewno również wie, w trakcie budowy wynikają różne dodatkowe prace, które wyłaniają się dopiero w trakcie realizacji. Ta kwota to szacunkowy koszt podany przez wykonawcę. Będziemy ją weryfikować. Ale po weryfikacji będziemy musieli te zadania wykonać – odpowiadał na sesji Jerzy Zakrzewski. Okazuje się, że są tu trzy dodatkowe rzeczy do zrobienia, których nie dało się przewidzieć, gdy ustalano zakres zadania w przetargu. Tym samym miasto nie dokłada niczego więcej za zakres prac ujętych w przetargu. Są to po prostu nieprzewidziane wcześniej sprawy dodatkowe. Jakie?

– To powiększenie obszaru zabrukowania, które nie było przewidziane w pierwotnym projekcie. To też konieczność stabilizacji stwierdzonego gruntu niestabilnego, co stanowi największą część kosztów dodatkowych. Do tego jest konieczność przebudowy elementów istniejącej instalacji wodociągowej. Fragment nie będzie używany, ale chcemy go zachować, gdyby miał się kiedyś przydać. A to wymaga pewnych zmian w istniejącej instalacji – wyjaśniał burmistrz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Stockinger na senioraliach 1

Stockinger na senioraliach

Jarosław Jędrysiak22 października 2019
akademia-przedsiebiorczosci

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

Ewa Chojnacka22 października 2019
K - Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck (1414) + fot

„Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck”

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
jak decyzje

Jak decyzje rządu dają po kieszeni

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
K - Klub Kawalerów na scenie 1

Klub Kawalerów na scenie

Jarosław Jędrysiak13 października 2019
K - Policja podgląda (1801) + fo.

Policja podgląda

Jarosław Jędrysiak13 października 2019