Rewitalizacja targowiska będzie droższa – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Rewitalizacja targowiska będzie droższa

Do rewitalizacji targowiska dołożono kolejne 78 tys. złotych.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Rewitalizacja targowiska będzie droższa

INWESTYCJA. Rada miejska dołożyła dodatkowe 78 tys. zł na kontynuowaną rewitalizację targowiska w Kłobucku. Na co pójdą te pieniądze?

Nakłady na rewitalizację targowiska zwiększono o 78 tys. zł podczas poniedziałkowej sesji. Uchwałę tę – przewidującą też kilka innych zmian w budżecie – radni poparli jednogłośnie. Wcześniej jednak niezbędne było wyjaśnienie jednej poważnej wątpliwości. – Czego konkretnie dotyczą zwiększenia wydatków na rewitalizację targowiska? Wraz z tymi dodatkowymi środkami oferta fi rmy, która wygrała przetarg, będzie wyższa od kolejnej oferty na realizację tego zadania o prawie 12 tys. zł – zwrócił uwagę radny Witold Dominik.

Pytanie zasadne, bo gdyby za opisane w warunkach przetargu zadanie miasto miało teraz zapłacić więcej, to wybrana oferta przestałaby być konkurencyjna. Skąd więc te dodatkowe koszty?

Wyjaśnienia przedstawił burmistrz. – Z praktyki pan to na pewno również wie, w trakcie budowy wynikają różne dodatkowe prace, które wyłaniają się dopiero w trakcie realizacji. Ta kwota to szacunkowy koszt podany przez wykonawcę. Będziemy ją weryfikować. Ale po weryfikacji będziemy musieli te zadania wykonać – odpowiadał na sesji Jerzy Zakrzewski. Okazuje się, że są tu trzy dodatkowe rzeczy do zrobienia, których nie dało się przewidzieć, gdy ustalano zakres zadania w przetargu. Tym samym miasto nie dokłada niczego więcej za zakres prac ujętych w przetargu. Są to po prostu nieprzewidziane wcześniej sprawy dodatkowe. Jakie?

– To powiększenie obszaru zabrukowania, które nie było przewidziane w pierwotnym projekcie. To też konieczność stabilizacji stwierdzonego gruntu niestabilnego, co stanowi największą część kosztów dodatkowych. Do tego jest konieczność przebudowy elementów istniejącej instalacji wodociągowej. Fragment nie będzie używany, ale chcemy go zachować, gdyby miał się kiedyś przydać. A to wymaga pewnych zmian w istniejącej instalacji – wyjaśniał burmistrz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

oswietlenie-droga

Oświetlą drogę do cmentarza

Ewa Chojnacka18 lipca 2019
sda

Obwodnica trafi do planów?

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2019
frd

Obcokrajowcy odwiedzili kłobuckich uczniów

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2019
zakrzewski

Będzie nowa linia wysokiego napięcia

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
bedzienowy

Będzie nowy market koło osiedla?

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2019
dni kck

Dni Kłobucka przyciągnęły tłumy!

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2019