Starczy na most i drogę? – Gazeta Kłobucka
Kamyk

Starczy na most i drogę?

Skarbniczka uspokaja, że ewentualnej uchwały w sprawie zwiększenia środków na most i drogę w Kamyku nie trzeba będzie podejmować w trybie sesji nadzwyczajnej. Co do potrzeby wykonania i mostu, i drogi – jest zgoda. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Starczy na most i drogę?

INWESTYCJA. W poniedziałek zwiększono kwotę na projekt mostu i drogi w Kamyku. Były wątpliwości, czy o wystarczająco dużą sumę

Wśród uchwalonych zmian w budżecie – bo ostatecznie wszyscy radni te zmiany poparli – zapisano dodatkowe 5 tys. zł na projekt mostu w Kamyku. Chodzi tu oczywiście o nieczynny od kilku sezonów obiekt na ul. Mostowej, którego wyłączenie z użytku utrudnia życie mieszkańcom miejscowości podzielonej przez rzekę na połowy. Wraz ze zmianą kwoty przewidziano też rozszerzenie zadania o przebudowę ulicy. I tu powstały pewne wątpliwości.

– Kwotę zwiększamy do 60 tys. zł, a zadanie znacznie rozszerzamy. Gdy dotyczyło ono tylko budowy mostu, jedyna złożona oferta była na kwotę 100 tys. zł. Teraz chcemy przebudować też całą ulicę. Czy nie zwiększamy więc tej kwoty zbyt mało? Czy nie będziemy musieli się spotykać ponownie i znów dokładać środki do tego zadania? – pytał przed głosowaniem radny Witold Dominik.

Burmistrz wypowiedział się na temat zmiany zakresu zadania.

– Stwierdziliśmy, że projekt samego mostu nie będzie wystarczający, aby starać się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Ulica Mostowa jest już obecnie w nie najlepszym stanie. I wkrótce i tak też trzeba będzie ją remontować. Postanowiliśmy więc od razu rozszerzyć zakres prac projektowych. Zwłaszcza że wtedy będziemy mieli też większe szanse przy składaniu wniosku o środki z samorządowego programu dróg lokalnych na wykonanie tego zadania – mówił Jerzy Zakrzewski.

Radny Dominik dodał, że nie kwestionuje zasadności przebudowy ul. Mostowej, zwłaszcza że jej nawierzchnia najpewniej zostanie dodatkowo zniszczona, gdy będzie trwała budowa mostu.

– Chodzi mi tylko o to, że unieważniony przetarg na budowę mostu był na prawie 100 tys. zł. Teraz budujemy jeszcze dwa odcinki drogi po obu jego stronach, a kwotę zwiększamy tylko do 60 tys. zł – podkreślił radny.

Do sprawy odniosła się też Katarzyna Jagusiak. Skarbniczka stwierdziła, że nie ma powodu do obaw, że w razie potrzeby zwiększenia środków na ten most i tę drogę trzeba będzie specjalnie zwoływać sesję rady. To obecne zwiększenie środków o 5 tys. zł dokonywane jest niejako przy okazji innych zmian w budżecie. Można więc rozumieć, że jeśli konieczne okaże się dodatkowe zwiększanie środków na projekt mostu i drogi, to stosowna uchwała też zostanie podjęta bez konieczności zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia rady miejskiej.

Co do rozbieżności między kwotą ofertową a zakładanymi w budżecie wydatkami na rozszerzone zadanie – nie wypowiadano się więcej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kamyk

radar

123 na godzinę przez wieś

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2020
mor

Przyjechali zrobić włamanie

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2020
zakrzewski

Osiem ofert – i wszystkie za drogie

Jarosław Jędrysiak8 czerwca 2020
K - Dom nauczyciela do remontu (846) + fot

Dom nauczyciela do remontu

Jarosław Jędrysiak24 marca 2020
K - Seniorzy lubią być razem 1

Seniorzy lubią być razem

Jarosław Jędrysiak11 marca 2020
ktoma

Kto ma zrobić parking przy ośrodku?

Jarosław Jędrysiak9 kwietnia 2019