Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Radna Kotkowska ostatnio przeczytała wywiad w naszej gazecie. Wywiad z dyrektor MOK-u w Kłobuck u , Olgą Skwarą. Później postanowiła się do niego odnieść podczas sesji rady miasta, ale nie mogła sobie przypomnieć, w jakiej gazecie przeczytała. Po kilku głębszych oddechach powiedziała, że napisali „w tej gazecie”. W związku z powyższym przypominamy „tej radnej”, że „Gazeta Kłobucka” jest jedna i powinno być łatwo zapamiętać. A jak jest problem, to zawsze podczas sesji może z lewej lub prawej strony zapytać i jej radni podpowiedzą. Albo można sobie na kartce też zapisać. Może to nawet łatwiej, niż pytać.


Starosta Kiepura, nasz ulubiony, bo jedyny, podjął ostatnio próbę wygranej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na podjęciu próby się póki co skończyło. Starosta obiecał nam jeszcze przed podjęciem próby, że to nie będzie jego ostatnia próba, bo w połowie czerwca będzie miał próbę z orkiestrą dętą z Wręczycy, pod koniec lipca z KGW z Truskolas, a tuż po wakacjach rozpocznie próby lotu wiatrakowcem nad kłobuckimi polami ze strażakami z OSP Gwoździany. Te ostatnie próby mają być sfinansowane ze środków europejskich, ale dopiero jak starosta je kiedyś wygra. Szczęścia przy kolejnych życzymy.


Radna Gosławska jest oburzona na wywiad z dyrektor Olgą Skwarą w naszej gazecie. Oburzony jest jeszcze radny Witold Dominik oraz radny Aleksander Tokarz. Podczas przechadzki ulicami miasta spotkaliśmy też Wandę z Zakrzewa, ale ona nie była oburzona. Stefan z Niwy też nie był oburzony na wywiad, ale był oburzony, że zabrakło gazety w Kuraku przy Targowej. Dzieci Leona ze Staszica, zapytane o wywiad, stwierdziły, że nie czytały, ale po przeczytaniu dadzą znać, czy są oburzone. Oburzona jest podobno Jadzia z osiedla Smugi III, ale ona się nie liczy, bo są tylko Smugi I i Smugi II, więc to na bank prowokacja. Do papieża Franciszka jeszcze nie dotarła gazeta z wywiadem, ale wysłaliśmy, aby i on mógł wyrazić swoje ewentualne oburzenie.


We Wręczycy wszyscy są dumni, że Kuba jest dumny, że został honorowym obywatelem gminy. Kuba podobno, jak się dowiedział, że po tym, jak został honorowym obywatelem całego powiatu kłobuckiego oraz gminy Wręczyca, ma zostać w najbliższym czasie jeszcze honorowym obywatelem Panek, Lipia i Opatowa, to pobudował dom w Olsztynie. To koniec.


Dowiedzieliśmy się ostatnio nieoficjalnie, ale z oficjalnego źródła, że obwodnica w Kłobucku póki co nie ma szans powstać. Co prawda burmistrz Zakrzewski wręczył pismo w tej sprawie prezydentowi Dudzie, ale się ostatnio okazało, że jednak sam prezydent uznał, że ta obwodnica nie ma w chwili obecnej sensu. Chodzi o to, że działacze Prawa i Sprawiedliwości przekazali prezydentowi, że w Kłobucku na rynku powstała ściana płaczu z doniczek z kwiatami i trawami. Prezydentowi tak się pomysł spodobał, że będzie czynił starania, aby raczej więcej obywateli chciało przejechać przez miasto, niż nie chciało przejechać przez miasto. Są nawet plany, aby cały ruch tranzytowy puścić przez rynek i później koło muru kościelnego i dopiero na Wieluń lub Częstochowę. Pożyjemy, zobaczymy.


Z naszej cotygodniowej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie, to Józef Batóg, szef kłobuc- kiej rady, powiedział na ostatniej sesji, że jak gazeta napisała wywiad z dyrektor MOK-u, to temat trzeba na sesji omówić. Z tego miejsca chcę podziękować przewodniczącemu, w imieniu swoim i swojego stryjecznego kuzyna od strony drugiej żony pierwszego męża mojej babci, za docenienie naszej gazety podczas sesji. Co tydzień będzie Pan w satyrze, aż do końca 2020 roku, za to docenienie, i prosimy na każdej sesji poruszać oburzające przewodniczącego tematy.

Napisał Konrad Ziębicki

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra1906

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 czerwca 2020
satyra

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka29 maja 2020
satyra1303

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka15 marca 2020
satyra0603

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka8 marca 2020
satyra2802

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka4 marca 2020
satyra2102

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka23 lutego 2020