„Busz” na Zakrzewie! Kiedy będzie porządek? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

„Busz” na Zakrzewie! Kiedy będzie porządek?

Jacek Krakowian zapewnia, że opóźnione z przyczyn niezależnych wiosenne porządki nad zalewem na Zakrzewie zaczną się najpóźniej w przyszłym tygodniu.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
„Busz” na Zakrzewie! Kiedy będzie porządek?

NASZE INTERWENCJE. Już nawet ludzie w sklepie rozmawiają, co zrobić, do kogo iść z tym, żeby wykosili w końcu trawę nad zbiornikiem w Zakrzewie. Teraz to tam jest jak w buszu. A i inne rzeczy są zaniedbane – mówi nam kłobucczanin, który z Zakrzewa wybrał się prosto do naszej redakcji

Nasz czytelnik, który przyszedł się poskarżyć na stan otoczenia kłobuckiego zalewu, lubi wędkować. Podobnie jak jego koledzy mający to samo hobby, czeka już i czeka na to, kiedy nad zalewem zostaną zrobione wiosenne porządki.

– Kawałek koło molo jest wykoszony. No ale tu wszędzie jest ogromna trawa. Nie ma gdzie przysiąść, nie ma nawet jak normalnie podejść do zbiornika. To miejsce służyć ma rekreacji, a nie bardzo się sprawdza, skoro dookoła rośnie takie wielkie trawsko. Podejrzewam, że nie ma co tu puszczać dzieci, bo pewnie w tej trawie sporo jest kleszczy. Po prostu ktoś się tym powinien zająć. I trudno zrozumieć, że do tej pory się nie zajął – mówi proszący o anonimowość mieszkaniec Kłobucka.

Podenerwowany bujną i niewykoszoną trawą mężczyzna przyjrzał się też bardziej ogólnie stanowi otoczenia tego popularnego wśród mieszkańców zbiornika. Wielu kieruje się tu z myślą o odpoczynku w miłym otoczeniu. Nasz rozmówca zauważył, że naprawy wymagają nie tylko ławki, ale i jeden z dachów, pod którymi można się tu schronić na czas deszczu. Kłobucczanin uważa, że dach w takim stanie może nie tylko przeciekać, ale i w końcu zacząć się sypać. Generalnie ma sporo zastrzeżeń co do stanu infrastruktury, która tutaj ma służyć rekreacji i wypoczynkowi.

– Nie wiem, kiedy ostatnio odbierali stąd śmieci, ale chyba z miesiąc temu. One potrafią się tu nie mieścić już w koszach, rozsypywać się i trafiać nawet na sąsiednie działki – dodaje mężczyzna.

Co się dzieje, że do tej pory wiosenne porządki ominęły zalew na Zakrzewie? To jasne, że trawa wiosną rośnie szybko i trzeba ją wykaszać. Dlaczego nie zrobiono tego tutaj?

Z pytaniami uderzamy do dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, bo to pod pieczą tej instytucji znajduje się ten teren.

– Wiem, że trawa jest wysoka, bo bywam tam niemal co dzień. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że z powodu braku pracowników nie na wszystko starczyło do dzisiaj czasu – mówi o podstawowej przyczynie zaległości w porządkach Jacek Krakowian.

Dyrektor zapewnia, że prace porządkowe prowadzone są intensywnie, w zasadzie całymi dniami. Ale ich postęp zależy od liczby rąk do pracy. W tej chwili wszystkie siły są rzucone na teren OSiR-u w centrum Kłobucka. Dyrektor proponuje, by naocznie przekonać się, że tam praca wre, a porządek już widać. A co z Zakrzewem? – Przed weekendem albo zaraz po nim wszystkich dwóch pracowników skierujemy też na teren nad zalewem. Wszystko zostanie doprowadzone do porządku. Trawy będą wykoszone. Ale nie tylko. Zajmiemy się tez infrastrukturą służącą rekreacji. Na przykład odnowiony zostanie plac zabaw. W piaskownicy będzie świeży piasek. Mógłby jeszcze dalej wymieniać, co zrobimy. Powiem krótko: wszystko będzie gotowe i będzie służyć mieszkańcom w sezonie letnim. Jak co roku – zapewnia dyrektor Krakowian.

Trzymamy zatem za słowo. I liczymy, że „busz” zniknie z Zakrzewa już w najbliższych dniach. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. JANUSZ

    10 czerwca 2019 at 11:10

    Nad Zakrzewem jest brak gospodarza,wykoszenie tak wysokiej trawy poskutkowało powstaniem dużej ilości pokosu i co było widać ostatniego weekendu wypoczywający nie chętnie zajmowali miejsca gdzie leży pokos.Pasowało by go zebrać i wywieść.W niektórych miejscach leży jeszcze trzcina wykoszona w zeszłym roku.
    Dużo do życzenia mają sobie place zabaw dla dzieci , piasek porośnięty perzem,połamane i spróchniałe obiekty do zabawy.
    Nurtującą sprawą jest także fakt spacerowania z pieskami tam gdzie jest BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WPROWADZANIA PSÓW stoi tam znak z tabliczką nie respektowany przez żadnego spacerowicza z pieskiem.Przydał by się tam patrol policji chociaż w soboty i niedziele.Może przy okazji zniknęły by ogniska palone po lasem .Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się że nasz Zakrzew jest kulą u nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

przychodnia

Oddział dziecięcy nieczynny do połowy sierpnia

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
solar

Gdzie planują farmę fotowoltaiczną?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
ciesla-miroslaw

Kiedy plac zabaw na Zakrzewie?

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2020
pszok

Gmina odzyskuje koszty wyczyszczenia PSZOK-u

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
1

WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

Ewa Chojnacka27 lipca 2020
Jerzy Zakrzewski

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2020