Śmierć w kłobuckim „Pekinie” – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

Znani policji mężczyźni uczestniczyli w libacji alkoholowej. Jeden z nich pobił gospodarza, który następnie zmarł. POLICJA KŁOBUCK
Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

POLICJA. Alkoholowa libacja zakończyła się pobiciem i śmiercią gospodarza. Do tragedii doszło w niedzielę w jednym z mieszkań socjalnych w powszechnie znanym miejscu w Kłobucku

Co wydarzyło się w kłobuckim „Pekinie”? Przebieg zdarzeń w cieszącym się specyficzną sławą kłobuckim budynku socjalnym ustala teraz policja i prokuratura. Wstępne ustalenia wskazują, że w niedzielę w jednym z mieszkań spotkała się na imprezie alkoholowej kilkuosobowa grupa znajomych. Wypili dużo. Jak potem ustalono – mieli po 2-3 promile alkoholu. W pewnym momencie, gdzieś około dziesiątej wieczorem, jeden z uczestników libacji rzucił się na drugiego – u którego odbywało się to alkoholowe spotkanie.

– Zaatakował gospodarza, bijąc go na tyle dotkliwie, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń ciała – podaje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

O wpół do jedenastej policja otrzymała zgłoszenie o śmierci 59-latka. Na miejsce skierowano patrol. Tam policjanci zatrzymali 58-latka podejrzewanego o brutalne pobicie oraz pozostałych dwóch uczestników mocno zakrapianej imprezy.

– Wszyscy oni są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa – dodaje Raczyński.

Na miejscu zdarzenia pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki, a czynności nadzorował prokurator. Na ich wniosek częstochowski sąd zastosował wobec podejrzanego 58-latka 3-miesięczny areszt.

– Materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 59-letniego mieszkańca Kłobucka, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci pokrzywdzonego – dodaje rzecznik policji.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet dożywocie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

przychodnia

Oddział dziecięcy nieczynny do połowy sierpnia

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
solar

Gdzie planują farmę fotowoltaiczną?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
ciesla-miroslaw

Kiedy plac zabaw na Zakrzewie?

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2020
pszok

Gmina odzyskuje koszty wyczyszczenia PSZOK-u

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
1

WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

Ewa Chojnacka27 lipca 2020
Jerzy Zakrzewski

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2020