Śmierć w kłobuckim „Pekinie” – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

Znani policji mężczyźni uczestniczyli w libacji alkoholowej. Jeden z nich pobił gospodarza, który następnie zmarł. POLICJA KŁOBUCK
Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

POLICJA. Alkoholowa libacja zakończyła się pobiciem i śmiercią gospodarza. Do tragedii doszło w niedzielę w jednym z mieszkań socjalnych w powszechnie znanym miejscu w Kłobucku

Co wydarzyło się w kłobuckim „Pekinie”? Przebieg zdarzeń w cieszącym się specyficzną sławą kłobuckim budynku socjalnym ustala teraz policja i prokuratura. Wstępne ustalenia wskazują, że w niedzielę w jednym z mieszkań spotkała się na imprezie alkoholowej kilkuosobowa grupa znajomych. Wypili dużo. Jak potem ustalono – mieli po 2-3 promile alkoholu. W pewnym momencie, gdzieś około dziesiątej wieczorem, jeden z uczestników libacji rzucił się na drugiego – u którego odbywało się to alkoholowe spotkanie.

– Zaatakował gospodarza, bijąc go na tyle dotkliwie, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń ciała – podaje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

O wpół do jedenastej policja otrzymała zgłoszenie o śmierci 59-latka. Na miejsce skierowano patrol. Tam policjanci zatrzymali 58-latka podejrzewanego o brutalne pobicie oraz pozostałych dwóch uczestników mocno zakrapianej imprezy.

– Wszyscy oni są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa – dodaje Raczyński.

Na miejscu zdarzenia pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki, a czynności nadzorował prokurator. Na ich wniosek częstochowski sąd zastosował wobec podejrzanego 58-latka 3-miesięczny areszt.

– Materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 59-letniego mieszkańca Kłobucka, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci pokrzywdzonego – dodaje rzecznik policji.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet dożywocie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
kck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019
wefsd

„Busz” na Zakrzewie! Kiedy będzie porządek?

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019