Śmierć w kłobuckim „Pekinie” – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

Znani policji mężczyźni uczestniczyli w libacji alkoholowej. Jeden z nich pobił gospodarza, który następnie zmarł. POLICJA KŁOBUCK
Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

POLICJA. Alkoholowa libacja zakończyła się pobiciem i śmiercią gospodarza. Do tragedii doszło w niedzielę w jednym z mieszkań socjalnych w powszechnie znanym miejscu w Kłobucku

Co wydarzyło się w kłobuckim „Pekinie”? Przebieg zdarzeń w cieszącym się specyficzną sławą kłobuckim budynku socjalnym ustala teraz policja i prokuratura. Wstępne ustalenia wskazują, że w niedzielę w jednym z mieszkań spotkała się na imprezie alkoholowej kilkuosobowa grupa znajomych. Wypili dużo. Jak potem ustalono – mieli po 2-3 promile alkoholu. W pewnym momencie, gdzieś około dziesiątej wieczorem, jeden z uczestników libacji rzucił się na drugiego – u którego odbywało się to alkoholowe spotkanie.

– Zaatakował gospodarza, bijąc go na tyle dotkliwie, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń ciała – podaje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

O wpół do jedenastej policja otrzymała zgłoszenie o śmierci 59-latka. Na miejsce skierowano patrol. Tam policjanci zatrzymali 58-latka podejrzewanego o brutalne pobicie oraz pozostałych dwóch uczestników mocno zakrapianej imprezy.

– Wszyscy oni są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa – dodaje Raczyński.

Na miejscu zdarzenia pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki, a czynności nadzorował prokurator. Na ich wniosek częstochowski sąd zastosował wobec podejrzanego 58-latka 3-miesięczny areszt.

– Materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 59-letniego mieszkańca Kłobucka, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci pokrzywdzonego – dodaje rzecznik policji.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet dożywocie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

soluch

Janusz Soluch na czele rady

Jarosław Jędrysiak27 maja 2020
dzien-samorzadowca

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA

Ewa Chojnacka27 maja 2020
urzad

Kłobuckie ulgi w czynszach

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
pszok

GODZINY PRACY PSZOK PONOWNIE PRZYWRÓCONE

Ewa Chojnacka25 maja 2020
policja

Poderżnął gardło psu

Jarosław Jędrysiak24 maja 2020
szpital

Koronawirus w kłobuckim szpitalu!

Jarosław Jędrysiak23 maja 2020