Dostaną więcej na kanalizację – Gazeta Kłobucka
Parzymiechy, Lipie

Dostaną więcej na kanalizację

W maju komitet sterujący RIT zgodził się na rozszerzenie dofinansowania budowy kanalizacji w gminie Lipie o 1,5 mln zł – do kwoty blisko 2,5 mln zł. Wójt gminy Bożena Wieloch wystosowała specjalne podziękowania za tę decyzję. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dostaną więcej na kanalizację

GOSPODARKA. Gmina Lipie skorzysta ze zwiększonego dofinansowania na budowę kolejnego etapu kanalizacji gminnej

W tym etapie budowany jest odcinek kanalizacji prowadzący przez Parzymiechy i przedłużający tę sieć o rejon ulicy Krzepickiej. Przypomnijmy, że w pierwszym etapie zbudowano połączenie kanalizacyjne Lipia i Parzymiech, obecnie zaś powstaje – jako etap drugi – kanalizacja w Parzymiechach w rejonie ulicy Krzepickiej. Ten kierunek ma też znaczenie dla dalej zaplanowanego rozwoju sieci. Bo w planowanym na przyszłość etapie trzecim kanalizację mają mieć wybudowaną mieszkańcy Zimnowody.

Drugi etap od początku rysował się jako trudniejszy do zrealizowana ze względów finansowych. Koszty usług wszelkich firm budowlanych znacząco wzrosły z powodu zmian, jakich doświadcza nasz polski wewnętrzny rynek, w tym rynek pracy. Koszt budowy drugiego, parzymieskiego etapu kanalizacji to po przetargu, który rozstrzygnięto jeszcze z początku tego roku, niemal 3,9 mln zł. Jednocześnie od początku kłopot stanowiło stosunkowo skromne, milionowe dofinansowanie, na które mogła liczyć gmina. Dopiero teraz ten istotny problem może zostać skutecznie zminimalizowany.

Źródłem dofinansowania były tu środki Regionalnych Inwestycji Terytorialnych dla północnej części naszego województwa. W maju komitet sterujący RIT, w którym zasiadają przedstawiciele trzech tutejszych powiatów i trzech miast – Częstochowy, Kłobucka i Myszkowa – zgodził się na rozszerzenie dofinansowania budowy kanalizacji w gminie Lipie o 1,5 mln zł – do kwoty blisko 2,5 mln zł. To zdecydowanie poprawia sytuację gminy, nie dziwi więc pozytywna reakcja. Wójt gminy Bożena Wieloch wystosowała specjalne podziękowania za tę decyzję. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Parzymiechy, Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Parzymiechy, Lipie

8

Spotkanie z prawdziwą astronomią

Redakcja13 maja 2016